Pasifik İnşaat Tarafından Açıklama Geldi

Pasifik İnşaat geçtiğimiz yıllarda Ankara’da oldukça başarılı bir girişimde bulunmuş fakat sonrasında bazı çalışmalarda durmalar yaşanmıştı.

Haberler 18.12.2019, 14:31 Muharrem KARAKUŞ
Pasifik İnşaat Tarafından Açıklama Geldi

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre de Pasifik İnşaat, Ziraat Bankasına borçlandı ve bu borçlarını ödeyemediği için de Ziraat Bankasının Next Level Alışveriş merkezine el koyduğu öne sürüldü.

Ortaya atılan iddia sonrasında, gündemde bomba etkisi yaratan bu haber ise Cumhuriyet gazetesi kaynak gösterilerek neredeyse bütün yayın organlarında yayınlandı. Bu durum karşısında Pasifik İnşaat hemen bir basın açıklaması yaptı ve ortaya atılan iddiaların kesinlikle yalan olduğunu, kimsenin bir şeye el koyma gibi bir eylem de bulunmadığını yazdı.

Yapılan Açıklamaya Göre Takas Yapılmış

Pasifik inşaat, ziraat bankası tarafından Next Level Alışveriş Merkezine el koyulması durumunu yalanladı. Şirket tarafından yapılan açıklamalar göre oldukça başarılı bir süreç ile ilerlediklerini fakat kendi alanlarının inşaat alanı olduğunu ve bu yönde ilerleme kararı aldıklarını açıkladı.

Herhangi bir borç nedeni ile el koyma durumunun söz konusu olamadığını söyleyen şirket, durumun takastan ibaret olduğunu açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre farklı alanlarda ve kendi uzman oldukları alanlarda ilerleme kararı aldıktan sonra mevcut olan borçlarına karşılık Ziraat bankası ile anlaşma yaptıklarını ve bu anlaşma ile borçlarına karşılık, Next Level Alışveriş merkezini Ziraat bankasına devrettiklerini yani takas yaptıklarını açıkladı.

Yorumlar (0)
10°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü