Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan : Next Level AVM'yi Sattık!

Geçen hafta Next Level AVM ye el konulduğu yönünde haber çıkmıştı. Pasifik İnşaatı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan iddialara sert yanıt verdi. " El konulması gibi bir şey söz konusu olamaz."

Haberler 13.12.2019, 17:06 08.01.2020, 18:09 Onur DİMLİ
Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan : Next Level AVM'yi Sattık!

Fatih Erdoğan konuşmasında başka alanlara yönelmek istediklerini belirterek " Next Level Avm el konulması söz konusu olamaz. Ziraat Bankası'na borçları karşılığında devir ettik." diye belirtti. Ayrıca Erdoğan :" Çok sayıda banka müşterine bu yetkisini kullanır. Sadece bizimle alakalı bir durum söz konusu değil. Next Leveli 412 milyon borcumuzun karşılığı olarak devrettik. "dedi.

Next Level Avm Ufuk Üniversitesi'nin arazisi üzerine 2012 yılında inşa edilerek açılmıştı. Next Level Avm ’ye  Ankaralılar fazla rağbet etmemiş bu sebeple Fatih Erdoğan bir çok borca girmişti. Ziraat Bankasının Next Level'i alması ile Avm de Ziraat Bankası sanat galerisi bölümü açıldı.

Fatih Erdoğan :İnşaatta Yüzde 35 Büyüme Hedefi Koyduk

" Toplam finansal borcumuz şuan 300 milyon. Önümüzdeki yıl aktif büyüklüğünü yüzde 40 artışla 3.5 milyara çıkarmak istiyoruz. " diye konuştu. Konuşmasında" İnşaatta yüzde 35 büyümeyi hedefliyoruz. Borcumuzun da 100 milyon daha artacağını söyleyebilirim. Önümüzdeki 3-4 ay ev almak için oldukça avantajlı, bu dönemleri konut alıcıları iyi değerlendirmeli. Faizler düşük, vadeler uzun, maliyetler henüz konutları artırmadı. "diye ekledi.

Yorumlar (0)
11°
açık
Günün Karikatürü Tümü