Rus Turistlerden Suriye Tatiline Rezervasyon Akını

Suriye'deki siyasi krizin başlangıcından günümüze 8 yıl geçti. İki Rus tur operatörü, Suriye için tur satışlarına başladığını duyurdu.

Haberler 20.11.2019, 16:01 08.01.2020, 18:04 Muharrem KARAKUŞ
Rus Turistlerden Suriye Tatiline Rezervasyon Akını

Sonrasında ise turistler rezervasyon yaptırmak için akın etti. Haber, Rusya'nın Kommersant adlı yüksek tirajlı gazetesinde yayımlandı. Rus tur operatörlerinin 100 bin rubleyi (yaklaşık 1.570 dolar) aşan tutarlar karşılığında gönderilecek olan turist sayısının 50 olacağı belirtildi. Sonrası için ise bu sayısının on binlere ulaşabileceği ifade edildi.

Öncelikleri Beyrut Oldu

Tur satışları yapan OnlineTur.ru sitesinin temsilcisi İgor Blinov, Kommersant'a verdiği demeçte Rus pazarında Suriye için tatil rezervasyonlarının başladığını duyurdu.

Blinov, turların belli bir kısmının Kilimanjaro adlı tur operatörü tarafından yapıldığını bildirdi. Bu şirketi seçen turistlerin öncelikle Beyrut'a gittiklerini sonra ise Suriye'ye geçtiklerinin bilgisini verdi. Turun sekiz gün sürdüğünü söyleyen İgor Blinov; turistlerin devamında Şam, Halep, Hama, Krak des Chevaliers, Humus, Palmira ve Malule’yi de ziyaret edebileceklerinin bilgisini verdi. Miracle adlı diğer Rus tur operatörü ise bu kentlerden oluşan listeye Sednayah'ı da ekledi. Şirketin verdiği bilgiye göre Suriye turlarının daha önce de yapıldığını, fakat uzun aradan sonra bu yıl yapılan diplomatik görüşmelerle tur satışlarını yeniden başlatma kararının alındığını belirtti.

Rus Turistler İçin Vize Ücreti 35 Dolar

Rusya Dışişleri Bakanlığı, vatandaşlarına Suriye konusunda uyardı. Ülkedeki terör tehlikesinin en üst düzeyde olduğunu belirtip, Suriye'yi ne amaçla olursa olsun ziyaret etmemeleri gerektiğinin altını çizdi. Konsolosluk sitesinde yayınlanan bildiride, sıradan Rusya pasaportuna sahip olan vatandaşlar için vizesiz uygulamanın geçerliği olmadığını duyuruldu. Rus tur operatörlerinin ise giden tüm turistlerin Suriye sınırında sadece 35 dolar ödeyerek vize alabildiklerini belirtti.

Yorumlar (1)
Gökhan Karaman 10 ay önce
rus turistler Türkiyeden başka ülkeye gitmez buranın havası suyu erkeği :) onların olmazsa olmazıdır.Suriyede savaş var belirsizlik var gidip ne yapacak kelle koltukta tatil mi yapılır.Bunlar suriyenin normalleşmesini hızlandırmak için Esad tarafından öne sürülen planlı hamlelerdir.Bizim iktidarında bu konuda kesin bir parmağı var onlar ne kadar düşman görünselerde ülke değerleri için mutlaka gizli anlaşmalar yapacaklardır.
19°
açık
Günün Karikatürü Tümü