Rusya'da Coronavirüs Testi Negatif Çıkan Bir Vatandaş Hayatını Kaybetti

Dünya Coronavirüsü ile mücadele ederken vatandaşlar da yaşadıkları hastalıkları kontrol ettirmek amacıyla ‘Acaba salgından etkilendim mi?’ endişesiyle hastanelere başvuruyor. Rusya'da 36 yaşındaki gazeteci Anastasia Petrova Covid-19 testi negatif olmasına rağmen Coronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybetti.

Haberler 07.04.2020, 00:24 Onur DİMLİ
Rusya'da Coronavirüs Testi Negatif Çıkan Bir Vatandaş Hayatını Kaybetti

Tüm dünyada görülen coronavirüs pandemisi genç-yaşlı dinlemeden can almaya devam ediyor. Rusya'da salgından etkilenen en genç vatandaş 36 yaşında gazeteci Anastasia Petrova oldu. Rusya'dan gelen son dakika bilgilerine göre 36 yaşındaki gazeteci hastanede Covid-19 testinin negatif olmasına rağmen hayatını kaybettiği öğrenildi. Rusya'da salgının görülmesinden sonra çalışma hayatını evden sürdüren ve çocuklarla ilgilenen 36 yaşındaki genç gazeteci Anastasia Petrova hastalığın belirtilerini yaşadığı andan itibaren sosyal medya hesabından güncel durumunu dünya ile paylaştı.

Rusya'nın En Genç Coronavirüs Vakası Hayatını Kaybetti

Geçtiğimiz günlerde ateş yükselmesi nedeniyle hastaneye başvuran genç gazeteci Anastasia Petrova doktorların yanlış teşhisi sonucunda evine gönderildi. Yetkililer tarafından genç gazeteciye yapılan Covid-19 testinin negatif çıkmasından sonra sadece 1 günlük gözetim altında tutulan Petrova akıl almaz bir şekilde hayatını kaybetti. Evde normal çalışma hayatına devam eden gazeteci çocuklarla beraber vakit geçirirken 23 Mart tarihinde ateşinin yükseldiğini fark etti. 23 Mart tarihinden 8 gün sonra ise hayatını kaybeden Anastasia Petrova Rusya'da Coronavirüs salgınının etkilediği en genç vatandaş oldu. Rus yetkililer salgının daha fazla yayılmasını engellemek amacıyla önlemlerini büyük ölçüde artırdı.

Yorumlar (0)
13°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü