Sağlık Bakanı'ndan Salgın İle İlgili Son Dakika Açıklamalar

Tüm Türkiye'yi etkisi altına alan Coronavirüs salgını hükümetin yeni önlemleri ile devam ediyor. Bugün bilim kurulu ile toplantı yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca toplantı sonrasında kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla açıklama gerçekleştirdi.

Sağlık Bakanı'ndan Salgın İle İlgili Son Dakika Açıklamalar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarda sokağa çıkma yasağının özellikle 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşlar için önemli olabileceğini ancak şu an için böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirtti. Herkesin kendi inisiyatifi doğrultusunda hareket etmesinin ve ülke genelinde her türlü tedbirin uygulanmasının daha mantıklı olduğunu söyleyen Fahrettin Koca salgın ile ilgili Çin ile önemli bağlantılar kurduklarını ifade etti. Çin'den getirilen ve Coronavirüse karşı oldukça etkili olduğu söylenen ilacın yoğun bakımdaki hastalara uygulandığı son dakika gelişmeler arasında yer alıyor. Fahrettin Koca gazetecilerin virüsün hangi illeri etkilediği sorusuna ise şu an için bütün illerde vakaların olduğu cevabını verdi.

Hastalığın İyileşme Süreci Önemli Ölçüde Azalacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bilim kurulu ile yaptığı toplantıdan sonra gerçekleştirdiği basın toplantısında Çin'den getirdikleri ilacını yoğun bakımda coronavirüs teşhisi ile yatan hastaların iyileşme süresini 11 günden 4 güne düşürdüğünü açıkladı. Salgın sürecinde Çin hükümeti ile birlikte iletişim halinde olduklarını belirten Koca, şimdiye kadar Covid-19 pozitif olup iyileşen hastaların olduğu bilgisini de verdi. Hastalığın aşısının bulunması ile ilgili Türkiye çapında önemli çalışmaların başladığını ifade eden Fahrettin Koca ilerleyen günlerde iyileşen hastalar ile ilgili bilgiler verecek.

Yorumlar (0)
19°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü