Sağlık Personeli Coronavirüs İle Mücadele Kapsamında Ne Kadar Ek Ödeme Alacak?

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan sağlık personeline ek ödeme yapılacağı bilgisi çalışanların merak konusu haline geldi. Salgınla mücadele kapsamında 3 aylık bir süreçte yapılacak olan ek ödemelerin tutarı ne kadar?

Haberler 25.03.2020, 16:24 Muhammed Selman Selçuk
Sağlık Personeli Coronavirüs İle Mücadele Kapsamında Ne Kadar Ek Ödeme Alacak?

Türkiye'yi hızlı bir şekilde etkileyen virüs salgını Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan sağlık görevlileri tarafından koordineli bir şekilde kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde personellere yapılacak 3 aylık ek ödemelerin tavan oranında gerçekleşeceğini bildirdi. Bunun üzerine Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş yapılacak olan ek ödemelerle ilgili sağlık personelini bilgilendirmek amacıyla bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Yapılan basın toplantısı sonucunda uzman hekim, pratisyen hekim, ebe, hemşire, sağlık memuru ve genel idare hizmetleri kapsamında çalışan sağlık personellerinin ücretleri nasıl gerçekleşecek?

İşte Sağlık Çalışanlarına Yapılacak Olan Ek Ödeme Miktarları

3 aylık süre boyunca coronavirüs ve mücadele kapsamında sağlık çalışanlarına ek ödeme yapılacağı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından duyuruldu. Gelen son dakika bilgilerine göre uzman hekim 13.000 TL, pratisyen hekim 8500 TL, lisans mezunu hemşire, ebe, sağlık memuru gibi çalışanlar 1000 ile 2100 TL, 1. basamak sağlık müdürlüğü çalışanları 1000 ile 2100 TL, genel idare hizmetleri kapsamında çalışan personeller ise 550-600 TL arasında ek ödeme alacak. Ancak bu tutarlar kişinin çalıştığı bölüm ve süreye göre değişkenlik göstermekte.

Yorumlar (0)
12°
açık
Günün Karikatürü Tümü