Salgın İle İlgili Sokağa Çıkma Yasağı Gelecek Mi?

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın ortaklaşa gerçekleştirdiği basın toplantısı sonucunda vatandaşın merak ettiği sokağa çıkma yasağının gelmesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulunuldu.

Haberler 26.03.2020, 21:37 Soner YARDIM
Salgın İle İlgili Sokağa Çıkma Yasağı Gelecek Mi?

Türkiye'de derinden etkileyen Coronavirüs salgını ile ilgili geniş önlemler alınmaya devam ediyor. Bugün akşam saatlerinde Sağlık Bakanı ve Milli Eğitim Bakanı ortak bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantının ardından vatandaşın merak ettiği sokağa çıkma yasağı ve okulların tatilinin uzaması durumu netlik kazandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların 30 Nisan'a kadar tatil olduğunu ve uzaktan eğitimin devam edeceğini duyurdu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise Türkiye'nin tüm sağlık çalışanlarının özverili bir şekilde performans gösterdiğini ve viral salgınla başarılı bir şekilde mücadele ettiklerini anlattı.

Bakan Süleyman Soylu'nun Sokağa Çıkma Yasağı İle İlgili Açıklamaları

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın ortaklaşa gerçekleştirdiği basın toplantısı sonucunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da özel bir televizyon kanalına sokağa çıkma yasağı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu geçtiğimiz günlerde 65 yaş üstü ve kronik hastalığa sahip olan bireylerle ilgili önemli tedbirlerin alındığını ve ilerleyen günlerde şimdilik sokağa çıkma yasağı ile ilgili bir planlarının olmadığını belirtti.

Türkiye'ye bu viral salgının umreden ve yurt dışından gelen vatandaşlar yoluyla yayıldığını belirten Soylu 65 yaş üstü bireylerin korunması konusunda tüm vatandaşlara önemli görevler düştüğünü söyledi. Şimdiye kadar salgınla ilgili durumu istismar etmeye çalışanların sosyal medyada çalışmalarını takip ettiklerini ve toplamda 1748 hesabın tespit edildiğini ifade eden Süleyman Soylu toplumu provoke eden çalışmalara izin vermeyeceğini açıkladı.

Yorumlar (0)
12°
açık
Günün Karikatürü Tümü