Sivas'ta Covid-19 Şüphesi İle Karantina Altına Alınan Kişi Firar Etti

2019 yılının Aralık ayında Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan Coronavirüs salgını sonucunda en son etkilenen ülkelerden biri olan Türkiye pandemi ile mücadeleye devam ediyor.

Haberler 21.03.2020, 01:13 Onur DİMLİ
Sivas'ta Covid-19 Şüphesi İle Karantina Altına Alınan Kişi Firar Etti

Geçtiğimiz günlerde Sivas ilinde coronavirüs semptomlarına neden olan ateş ve öksürük nedeni ile hastaneye başvuran ve yurt dışı seyahati olan Almanya'dan dönüşte 33 yaşındaki bir vatandaş Sivas Numune Hastanesi’nde doktorlar tarafından karantina altına alınmıştı. Ancak kişi sağlık görevlilerini bir şekilde atlatarak hastaneden kaçmayı başardı. Polisler hastaneden firar eden Covid-19 pozitif kişiyi tekrar yakalayarak hastanede karanti altına alınmasını sağladı.

Sivas'ta Akıl Almaz Firar

Türkiye'yi de etkileyen Coronavirüs salgını sonucunda Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nin psikiyatri servisinde tedavisi devam eden 33 yaşındaki hasta sağlık görevlilerine ateş ve öksürüğü olduğunu ve Almanya'dan geldiğini ifade etti. Ardından görevliler kişinin semptomlarını göz önüne alarak karantinayı uygun gördüler. Ambulansla Sivas Numune Hastanesi'ne götürülen 33 yaşındaki vatandaş akşam saatlerinde sağlık görevlilerini bir şekilde atlatarak hastaneden kaçmayı başardı.

Sağlık görevlilerinin polise haber vermesiyle kıskıvrak yakalanan 1 saatlik hummalı bir çalışmanın ardından Sivas Karşıyaka Mahallesi'nde yakayı ele verdi. Görevliler tarafından gerekli tedbirler alınarak tekrar Sivas Numune Hastanesi enfeksiyon hastalıkları bölümünde karantinaya devam eden 33 yaşındaki kişinin tedavisine sağlık görevlileri devam ediyor. İlerleyen günlerde konu ile ilgili yetkililerin açıklama yapması bekleniyor.

Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü