Şok Karar: Süleyman Soylu İstifa Ettiğini Açıkladı

Geçtiğimiz günlerde coronavirüs önlemleri kapsamında 2 gün sokağa çıkma yasağını açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu vatandaşlara ve cumhurbaşkanına yaptığı bir açıklama ile istifa ettiğini söyledi.

Haberler 12.04.2020, 22:02 12.04.2020, 22:28 Zehra Bilgehan Kurtuluş
Şok Karar: Süleyman Soylu İstifa Ettiğini Açıkladı

Türkiye'nin Coronavirüsle mücadelesinde kilit bir noktayı oluşturan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu süreci çok iyi yönetmeye çalıştıklarını, çeşitli bakanlıklarla ve bilim kurulu ile sürekli istişare halinde olduklarını belirtirken, 2 günlük sokağa çıkma yasağının tamamen kendi sorumluluğu altında olduğunun altını çizdi. Sokaklarda vatandaşların sokağa çıkma yasağının ihlallerine yönelik davranışlarını gören Süleyman Soylu görevini layığı ile yerine getirebilmek amacıyla gerekli olan tüm çabayı sarf ettiğini dile getirirken Aziz Türk milletinden ve Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan kendilerini bağışlamasını istedi.

Sokağa Çıkma Yasağı İhlal Edildiği İçin İstifa Etti

Bugün akşam saatlerinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Türkiye'nin coronavirüs ile mücadelesi kapsamında yürüttüğü çalışmaların neticesinde aldığı 2 günlük sokağa çıkma yasağının vatandaşlar tarafından ihlal edilmesi üzerine gayet olumlu giden bir sürecin tamamen uygun olmayan görüntülere yol açtığını belirtti. Ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu haftasonu halkın sokağı çıkmamasının biraz olsun coronavirüs salgınının bulaşmasını engellemek amacıyla önemli bir adım olabileceğini düşünerek tamamen kendi inisiyatifinde böyle bir karar aldığını açıkladı. 30 büyük il ve Zonguldak ile birlikte toplamda 31 ilde hafta sonu 2 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından vatandaşların kural ihlali yapması İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifa etmesine yol açtı. İstifa kararı ile ilgili detaylı bilgiler edindikçe sizlere aktaracağız.

Yorumlar (0)
12°
açık
Günün Karikatürü Tümü