Sokağa Çıkma Yasağında Son Dakika Gelişmeler

Tüm dünya genelinde hızlı bir şekilde eğlen Coronavirüs salgınının Türkiye'yi de etkilemesi ile birlikte İçişleri Bakanlığı dün akşam saatlerinde 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşların sokağa çıkmasını yasaklamıştı. Yine bugün 01.00 itibarıyla son dakika gelişmeler yaşandı.

Haberler 22.03.2020, 20:51 Onur DİMLİ
Sokağa Çıkma Yasağında Son Dakika Gelişmeler

Coronavirüs salgınının Türkiye'yi de etkilemesi ile birlikte hükümetin aldığı tedbirler devam ediyor. İçişleri Bakanlığı dün akşam 00.00 itibariyle 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan vatandaşların sokağa çıkmasını yasakladı. Ayrıca ek olarak 65 yaş üstü ve kamu görevinde bulunan vatandaşlarla birlikte eczacılar bu yasaktan muaf tutulacak. Belirlenen kriterlere uyan kişilerin zorunlu halde ikamet hallerinden dışarı çıkmaları gerekirse 155, 156 ve 112 telefon hatlarını kullanarak ilgili taleplerini iletebilecek.

Sokağa Çıkma Yasağında Muafiyet Durumları

İçişleri Bakanlığı’nın bugün akşam 01.00 saat itibarıyle yayınladığı ek genelgede yer alan bilgiler bazı vatandaşları sokağa çıkma kapsamından muaf tutuyor. Bu yasaktan muaf olan kişiler ise 65 yaş üzerinde olan kamu görevlileri ve eczacılar. İçişleri Bakanlığı’nın böyle bir ek genel yayılmasının temel sebebi ise kamu hizmetlerinin sürekliliğinin sağlanması ve acil durumda gereken hizmetin verilmesidir. Kamu hizmetinde yer alan doktorlar, sağlık çalışanları, belediye başkanları, kamu il müdürleri, sosyal hizmet kuruluşu görevlileri gibi vatandaşlar İçişleri Bakanlığı’nın sokağa çıkma ek genelgesi kapsamında muaf tutulan grup içerisinde yer alıyor.

Yorumlar (0)
10°
açık
Günün Karikatürü Tümü