Sokağa Çıkma Yasağından Sonra Fırıncılar Federasyonu Başkanı Açıklama Yaptı

Tüm Türkiye kapsamında geçtiğimiz günlerde 31 ilde sokağa çıkma yasağı uygulamasından sonra halkın ekmek ihtiyacını giderebilmek amacıyla Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı önemli açıklamalarda bulundu. 31 ilde ekmek üretimi ve dağıtımı konusunun sorunsuz bir şekilde ilerlediğini açıklayan Halil İbrahim Balcı çalışmaları kontrol ettiğini kamuoyuna duyurdu.

Haberler 23.04.2020, 17:50 Abdurrahim KARABAYIR
Sokağa Çıkma Yasağından Sonra Fırıncılar Federasyonu Başkanı Açıklama Yaptı

Geçtiğimiz günlerde 30 büyükşehir ve Zonguldak ili ile birlikte toplamda 31 ilde sokağa çıkma yasağı ilan edildikten sonra vatandaşların ekmek ihtiyacının nasıl karşılanacağı konusu oldukça merak ediliyordu. Vatandaşların merakını gidermek amacıyla Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı bugün önemli açıklamalarda bulundu. Sokağa çıkma yasağı olan 31 ilde ekmek üretimi ve dağıtımlarının sorunsuz bir şekilde ilerlediğini söyleyen Balcı, tüm il, ilçe ve köylere araçlarla sokak sokak ihtiyaç sahiplerine ekmek ulaştırdıklarını belirtti. Fırıncılar ve çalışanlarla birlikte önemli bir sosyal duyarlılık gösteren Halil İbrahim Balcı sokağa çıkma yasağı olan illerde hiç bir vatandaşın ekmeksiz kalmadığını açıkladı.

Halk Birbirini Linç Etti

Geçtiğimiz günlerde sokağa çıkma yasağının ardından İstanbul ilinde halk büyük bir telaşa kapıldı. Ekmek ve temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla sokağa dökülen vatandaşlar ürünleri alabilmek için adeta birbirleri ile savaştı. Böyle bir izdihamın olmasına gerek olmadığını açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu illerde görev yapan vefa sosyal destek gruplarının çalışmaları ile vatandaşların tüm ihtiyaçlarının koordineli bir şekilde giderileceğini kamuoyuna duyurdu.

Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü