Son Dakika Deprem Açıklaması

Türkiye'de yaşanan Manisa ve Elazığ depreminden sonra deprem uzmanları Kuzey Anadolu fay hattı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Dün İran ve Manisa'da gerçekleşen depremler korkuttu.

Haberler 24.02.2020, 23:25 Abdurrahim KARABAYIR
Son Dakika Deprem Açıklaması

Türkiye'de geçtiğimiz aylarda gerçekleşen Elazığ depreminden sonra birçok vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Geçtiğimiz günlerde Manisa'da meydana gelen deprem sonucunda herhangi bir can kaybı yaşanmazken dün yine İran ve Manisa'da gerçekleşen sarsıntılar vatandaşları korkuttu. Manisa'da 4.8 büyüklüğünde deprem gerçekleşti ve herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Komşumuz İran'da ise bugün sabah saatlerinde 5.9 büyüklüğünde bir sarsıntı gerçekleşti. Depremlerle ilgili önemli açıklamalar yapan Jeoloji Uzmanı İshak Yılmaz vatandaşları depremin korkutucu boyutları ile ilgili uyardı.

Van Depreminden Sonra Korkutan Açıklama Geldi

Jeoloji Mühendisi İshak Yılmaz ve Jeoloji Uzmanı Orhan Tatar ülkemizde meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından 8 kişinin öldüğünü ve artık depremin korkutucu yüzünün öğrenilmesi gerektiğini açıkladı. İran'da 5.7 büyüklüğünde gerçekleşen deprem Van ilimizde hissedildi. Uzmanlar konu ile ilgili Türkiye'nin Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde olduğunu ve ilerleyen zamanlarda 4 ile 4,5 büyüklüğünde depremlerin sürebileceğini dile getirdi. Depremlerin sonucunda yeni yıkımların meydana gelebileceğini ve kış mevsimi nedeniyle gevşemiş zemin üzerinde gerçekleşen doğal afetin vatandaşların ölümüne sebep olabileceğini kamuoyuna duyurdu. Tüm Türkiye, uzmanların yaptığı açıklamadan sonra depremin korkutucu yüzü ile nasıl savaşacakları hakkında araştırmalar yapıyor.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü