Sosyal Sorumluluk Projelerinde Kiptaş Öne Çıkıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin konut şirketi Kiptaş İstanbul içerisinde adından sıkça söz ettiren projelere imza atıyor. Çoğu sosyal sorumluluk projelerinden oluşan binalara yeşil vadi projesi eklendi.

Haberler 08.03.2020, 22:56 Onur DİMLİ
Sosyal Sorumluluk Projelerinde Kiptaş Öne Çıkıyor

İstanbul'un konut şirketi Kiptaş İstanbullulara yeşil vadi projesini armağan etti. Proje kapsamında 300 kişilik muhteşem bir cami de bulunuyor. Aynı zamanda caminin avlusunda birbiriyle iç içe geçmiş iki küreden oluşan güneş saati izleyenleri kendisine hayran bırakıyor. Beyaz mermer kaplaması ile yapılmış ve oldukça köklü bir tarihe dayanan işlemeleri ile yeşil vadi camii mimarisi görenleri adeta büyülüyor. Mimar Adnan Kazmaoğlu tarafından tasarımı yapılan camide çalışmalar tamamen bitti. Önümüzdeki günlerde Kiptaş yeni sosyal sorumluluk projeleri ile İstanbullulara hizmet etmeye devam edecek.

Yeşil Vadi Caminin İnanılmaz Özellikleri

Kiptaş sosyal sorumluluk projelerinden İstanbul'da Yeşil Vadi Camisi'ni de ekledi. Caminin içerisinde alışılmadık mimari vatandaşların dikkatini çekti. Camide yer alan ışık ve canlılık önemli değerleri simgeliyor. Aynı zamanda konferans salonunun büyüklüğü ve birbiri içinde geçen kubbe oldukça eşsiz bir görsel şölen sunuyor. İki kubbe arasında planlanmış olan cami toplamda 11 parçaya bölünmüş. Caminin camları arasından gelen ışık adeta süzülerek tüm caminin içini aydınlatıyor. Cami avlusu da bir kent meydanı gibi planlanmış. 7'den 70'e herkesin oldukça beğenisini kazanan Yeşil Vadi Camii gerek geometrik gerekse süsleme sanatı ile diğer camilerden bir adım önde.

Yorumlar (0)
25°
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü