Tahincioğlu :2020 Yılında Gayrimenkul Sektörü Çıkışını Sürdürecek

Merkez Bankası'nın PPK toplantısı sonucu, 200 baz indirimi puanına verilmesiyle birlikte faizler hızlı bir düşüşe geçti. Bu düşüş ile beraber konut alımı artmaya başladı.

Haberler 17.12.2019, 14:40 Fatih OĞUR
Tahincioğlu :2020 Yılında Gayrimenkul Sektörü Çıkışını Sürdürecek

Vatandaşın konut alımlarına olan ilgisinin artması ile birlikte gayrimenkul sektörü hızlı  yükselişe geçti. 2019 yılında inşaat için dibini gördüğünü ifade eden Tahincioğlu yönetim kurulu başkanı Özcan Tahincioğlu, sektörün hızlı bir şekilde ilerlediğini söyledi.

Gayrimenkul Sektörü Yeni Rekorlar Kırmaya Hazırlanıyor

Capital dergisinden Aylin Tarcan Aksakal'a verdiği röportaj da, Tahincioğlu yönetim kurulu başkanı Özcan Tahincioğlu, 2020 yılında gayrimenkul sektörü yükselişe geçeceğini söyledi. 2020 yılından umutlu olduğunu belirten Tahincioğlu, "Şirket olarak her yıl hedeflerinizi büyüme üzerine koyuyoruz. Ancak bu yıl, geçtiğimiz yıla oranla Türkiye’ye paralel şekilde satışlarımızda yaklaşık yüzde 25 civarında bir düşme olacağını öngörüyoruz. Bu yılki volatilite ve faiz oranları göz önüne alınırsa yine de bunu başarı olarak görüyoruz. Ancak 2020’de 2017’nin rekor rakamlarını yakalayacağımızı ümit ediyoruz. Şu anda zaten elimizde çok büyük projeler var, elimiz dolu.

Bunları 2020 sonundan başlayarak 2023 sonuna kadar teslim edeceğiz. Ayrıca beklettiğimiz ve hazır bulundurduğumuz birkaç projemiz daha var. Gidişata göre bu projeleri 2020 veya 2021’de devreye alabiliriz" diye belirtti.

2020 Yılı Konut Fiyatları

Konut fiyatlarına zamın gelip gelmeyeceğini merak edenlere cevap olarak, Tahincioğlu konu ihtiyacının giderek artacağını, önümüzdeki bir kaç yılda gayrimenkul sektörünün iyi gideceğini düşündüğünü belirtti. Bu zamanın konut almak için en ideal dönem olduğunu belirterek, sektörün bundan daha iyi gitmeyeceğini alımın tam zamanı olduğunu belirtti.

Yorumlar (0)
20°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü