Termal Turizm Atağı

Kuşadası Belediyesi geçtiğimiz günlerde Güzelçamlı ve Davutlar'da bulunan termal su kaynaklarının etki ve doğru şekillerde kullanılması ve bölge turizmine kazandırılması için harekete geçmiş bulunmaktaydı.

Haberler 09.02.2020, 19:25 Abdurrahim KARABAYIR
Termal Turizm Atağı

Termal Turizm İvme Kazanacak

Kuşadası Belediyesi'nin Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda müdürlüklerden gelen konularda meclis üyeleri tarafından verilmiş olan önergeler ele alındı. Toplantıda 24 gündem maddesi görüşüldü. Toplantıda ilçe ve bölge turizmini kökünden etkileyecek kararlar alındı. Güzelçamlı ve Davutlar mevkilerinde bulunan termal su kaynaklarının doğru ve etkin şekillerde kullanılarak bölge turizmine kazandırılması amacıyla Jeotermal şirket kurma yetkisi verilecektir.

Şubat ayındaki aylık olağan meclis toplantısı  Kuşadası Belediye Başkanı olan Ömer Güncel Başkanlığında yapıldı. Meclis üyeleri ile beraber toplam 24 gündem maddesi konuşuldu. Özellikle termal turizm konusunda uygun kuyu suyu sıcaklığına sahip, mineral açısından zengin suların varlığı konuşuldu. Yaklaşık 45-50 santigrat derecelik 3 adet yeraltı kuyusu mevcuttur. Özellikle bölgede bulunan termal su kaynakları sağlık turizmi için kullanılmasına karar verildi. Özellikle tesis kurulması için yatırımcıların teşvik edileceği, Ticaret Kanunu’na uygun olarak kurulacak şirketin adı ise; ARYA Turistik Tesisleri A.Ş olacaktır.

Bir Başka Karar da Neslihan Toy ile İlgili

Kanser hastalığına karşı verdiği yaşam mücadelesiyle insanların sevgisini kazana ve 20 Eylül 2019 tarihinde hayatını kaybeden Neslican Tay ile ilgiliydi.  Kasım Yaman Caddesi’ne yapımı devam eden parka NEslican Tay’ın adı verileceğine karar verildi.

Yorumlar (0)
13°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü