Tesla'nın Değer Kaybı 19 Milyar Dolara Ulaştı

Elon Musk tarafından kurulan otomobil şirketi Tesla Çin'de meydana gelen Coronavirüsü ve otomobilde bulunan oto pilot özelliğine yapılan eleştirilerden dolayı hisseleri iki günde 100  doların üstünde değer kaybetti.

Haberler 26.02.2020, 23:34 Onur DİMLİ
Tesla'nın Değer Kaybı 19 Milyar Dolara Ulaştı

2 Gündür Üst Üste Değer Kaybediyor

Tesla hisseleri ABD Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu’nun güvenlik konusunda Tesla’da bulunan oto pilot özelliğine yapmış olduğu eleştiri ve Çin'de ortaya çıkan coronavirüs nedeniyle 2 gün üst üste değer kaybına uğradı.

Ulaşım Güvenliği Kurulunun Eleştirisi

ABD ulusal ulaşım güvenliği kurulu Kaliforniya'da 2018 yılında meydana gelen ölümlü kazada Tesla model X otomobilde bulunan oto pilot özelliğinin kusurlarının olduğunu açıklamıştı. 2018 yılında meydana gelen kazada Apple mühendisi Walter huang otomobilini oto pilot özelliğine almış Bu esnada cep telefonu ile oynarken Tesla model X otomobil yoldan çıkarak bariyerlere çarpmış her kazada Apple mühendisi Walter Huang ölmüştü. Tesla'nın otopilot sistemi tam olarak otonom bir sürüş sistemi olarak değerlendirilmiyor. Sürüş esnasında şerit takip trafik takip yapabilen sistem otomatik direksiyon özelliğine de sahip ancak sorumluluk sürücülerde olarak ifade ediliyor. Tesla sürüş esnasında oto pilot sistemi devrede iken sürücülerin uyumamasını ve gözlerini yoldan ayırmaması uyarısında bulunuyor.

800 Doların Altına İndi

Çin'de meydana gelen Corona ve ABD ulusal ulaşım güvenlik kurulu eleştiri sonrası Tesla hisseleri 799.91 doları gördü. Şirket 2 Şubat 2020'den beri ilk defa 800 doların altına indi.

Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü