TMB Başkanı Yenigün: Önüne Gelen Müteahhit Oldu

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün, Türkiye'de bir dönem önüne gelen herkesin müteahhit olduğunu söyleyerek üretilen plans

Haberler 17.09.2019, 15:32 14.11.2019, 13:28 Fatih OĞUR
TMB Başkanı Yenigün: Önüne Gelen Müteahhit Oldu

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün, Türkiye'de bir dönem önüne gelen herkesin müteahhit olduğunu söyleyerek üretilen plansız evler nedeniyle konut stoku sorununun ortaya çıktığını kaydetti. Yenigün, işini iyi yapmayan müteahhitlerin temizlenmesi için yasa çıkarılması gerektiğine dikkat çekti.

Bir süredir inşaat sektöründe yaşanan daralmanın plansız üretim ve işi bilmeyen müteahhitler yüzünden ortaya çıktığını ifade eden TMB Başkanı Mithat Yenigün, sektörün geldiği bu noktada yaşanılan sıkıntılı süreç içinde ayıplı iş yapan müteahhitlerin batması gerektiğini ifade etti. Türkiye'de konut stokunun 1 milyon 200 bin adet olduğunu belirten Yenigün, "Faizler düşürüldü, o iyi bir işaret. Ben çok kötümser değilim. Evet bu sene iyi değil. Sektör gittikçe daraldı. Satış olmayınca insanlar doğal olarak yeni bir yatırıma girmiyorlar." dedi.


Müteahhitlerin Temizlenmesi İçin Yasa ÇıkarılmalıYaşanan sıkıntılı süreçte hiçbir müteahhidin kollanmaması gerektiğine dikkat çeken Yenigün, ayıplı üretim yapan, işinin gerekliliklerine hakim olmayan, müteahhit olmak için gerekli teknik ve finansal kapasiteye sahip olmayan müteahhitlerin sektörden temizlenmesine olanak sağlayacak yeni bir yasal düzenleme yapılmasını istedi.

 

 


 

Yorumlar (0)
28°
açık
Günün Karikatürü Tümü