Tokyo 2020 Finalleri İptal Edilebilir

Başta Çin ve birçok dünya ülkesinde hızla yayınlan corona virüsü birçok organizasyon olduğu gibi Tokyo 2020 finallerinin'de ertelenmesine sebep olabilir.

Haberler 01.02.2020, 14:42 01.02.2020, 15:38 Onur DİMLİ
Tokyo 2020 Finalleri İptal Edilebilir

Tokyoda 24 Temmuz da düzenlenecek olan olimpiyatların öncesinde corona virüsünün hızla yayılması organizasyonun iptali konusunda söylentileri güçlendirdi.

Komitenin Kararı Bekleniyor! 

komite üyeleri organizasyon ile ilgili herhangi bir karara imsa atmasa da corona virüsü tehlikesini yakından takip ediyorlar. Corona virüsünün etkisi ve yayılma hızını yakından takip eden heyet gelişmelere göre karar alacakları düşünülüyor.

Corona virüsü yaklaşık 29 ülkede hızla yayılırken gün geçtikçe insanların tedirginlikleri artıyor. Kalabalık organizasyonlar yayılımı hızlandıracağı için zorunlu olmadığı sürece insanlar sokağa çıkmayı tercih etmiyorlar.

Olimpiyat komitesinin yaptığı açıklamada olimpiyat hazırlıklarının planlandığı gibi devam ettiğini söyleyerek gelişmeleri takip ettiklerini belirttiler.

Tokyoda  Profesör Kojo Wada yaptığı açıklamada corona virüsünün yayılma hızının aşı çalışmaları negatif yönde etkilediğini söyleyerek eğer bu hızla yayılmaya devam ederse organizasyon zamanına aşıların yetişmeyeceğini belirtti.

24 Temmuzda tokyoda yapılacak organizasyon için milyonlarca turist toyoya gidecek bu aşamada corona virüsünün yayılması daha çok hızlanacağı için yetkililer önlemlerini artırıyor.

Yorumlar (0)
10°
açık
Günün Karikatürü Tümü