Trump'tan Koronavirüsü İle İlgili Dev Adım

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump tüm dünyaya hızlı bir şekilde yayılan Coronavirüs salgını ile mücadele etmek amacıyla Savunma Üretim Kanunu adlı yasayı uygulamaya koyacaklarını belirtti.

Trump'tan Koronavirüsü İle İlgili Dev Adım

ABD Başkanı Donald Trump her gün rutin olarak Beyaz Saray'da gerçekleştirilen Covid-19 ile mücadele görev gücü kapsamında önemli bir basın toplantısı gerçekleştiriyor. Trump yaptığı toplantıda üretim konusunda tüm yetkilerini kullanabileceği savunma üretim kanunu isimli yasayı devreye sokarak coronavirüs ile mücadele ile ilgili her türlü imkanları kullanacaklarını belirtti. Bu yasanın Amerika Birleşik Devletleri'nde ilk defa Kore Savaşı döneminde uygulandığı ortaya çıktı. Yasanın uygulamaya konulmasıyla birlikte ABD Başkanı Donald Trump’ın koruyucu maske ve solunum cihazları gibi virüsle mücadele malzemelerinin üretilmesi konusunda ilgili şirketlere talimat verme yetkisi bulunacak.

Acil Durumlarda Amerika'nın Birçok Eyaletine Hastane Gemiler Gönderilecek

Amerika Başkanı Donald Trump gün içerisinde yaptığı Covid-19 ile mücadele kapsamında toplantılarda basın açıklaması gerçekleştirirken kendisine yetki verilen yasanın yürürlüğe girmesinden sonra devasa büyüklükte hastane gemilerin Amerika'nın birçok eyaletine gönderilebileceğii açıklamasını yaptı. Mercy ve Comfort ismine sahip gemiler Amerika'da bulunan New York kentinde ve batı yakasındaki limanlara hastane gemi statüsünde yönlendirilecek. Konuyla ilgili birçok eyaletin valisi ile görüşmeler yapan Donald Trump bu zor günleri atlatmak için ekonomik ve sağlık alanında bir takım adımların tek elden atılması konusunda önemli çalışmalar yapılacağını tüm dünyaya duyurdu.

Yorumlar (0)
20°
açık
Günün Karikatürü Tümü