Trump’dan Açıklama! Hiçbir ABD Askeri Zarar Görmedi!

İran’ın Amerika Birleşik Devletleri konsolosluğuna saldırı yapmasından ötürü ABD oldukça sinirlenmişti. Bugün, Amerika Birleşik Devleti Başkanı Donald Trump’dan Açıklama! Hiçbir ABD Askeri Zarar Görmedi!

Haberler 09.01.2020, 21:36 Onur DİMLİ
Trump’dan Açıklama! Hiçbir ABD Askeri Zarar Görmedi!

ABD tarafından birkaç gündür İran üzerine füze saldırıları yapılmakta, karşılığı olarak da İran dan füze saldırısı almaktadır. Aldığı füze saldırıları sonucu, ABD başkanı Trump, herhangi bir ABD askeri zarar görmediğini belirtti.

İran’dan ABD’ye Füze Saldırısı!

ABD kendi gücünü kullanarak, konsolosluğuna saldırı gerçekleştiren İran’a füze saldırısında bulunmuş ve onlara savaş açmışlardı. Bunun karşılığı olarak da İran gücünü kullanarak ABD üzerine Füze saldırısında bulundu. Trump da Beyaz Saray da ekran karşısına geçerek, İran’a yeni yaptırımlar getirebilmeleri için onlarla karşılıklı konuşabileceklerini belirtti.

İran Devrimcisi Kasım Süleymani’nin ABD tarafından öldürülmesi üzerine ABD başkanı Trump oldukça tepki almıştı. Ama herhangi yapacak bir şeyleri yoktu. Trump, bugün yaptığı açıklama da, Amerikan askerinin en başından beri herhangi bir zayiata uğramadığını, askerlerinin iyi durumda olduğunu belirtti. Erken uyarı sistemi vasıtasıyla herhangi bir askeri zayiatı olmayan ABD, her geçen gün güçlenmekte.

Geçen hafta öldürülen Süleymani hakkında da Trump, “O dünyanın en kötü, en katı teröristlerinden biriydi. Onun ölmesi ülkenin rahata ermesine neden oldu. Bağdat Büyükelçiliği her ne kadar bizi protesto etse de bizim gücümüze kesinlikle yetişemez. Nükleer silahlarımızı onlara karşı kullanmak istemiyoruz”. Dedi.

Yorumlar (0)
20°
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü