Türk Hava Yolları Birçok Bölgeye Seferlerini Durdurdu

Tüm dünyada hızlı bir şekilde yayılım gösteren Coronavirüs salgını sonucunda birtakım kurum ve kuruluşlar önlemlerini almaya devam ediyor. Türkiye'de faaliyet gösteren Türk Hava Yolları da seferlerini 17 nisan'a kadar durdurduğu kararını kamuoyuna açıkladı.

Haberler 22.03.2020, 20:48 Onur DİMLİ
Türk Hava Yolları Birçok Bölgeye Seferlerini Durdurdu

Dünyayı etkileyen Coronavirüs salgını Türkiye'de hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Salgından korunabilmek ve en az hasarla atlatabilmek amacıyla Türkiye'de faaliyet gösteren Türk Hava Yolları 27 Mart ve 17 Nisan tarihler arasında Hong Kong, Moskova, Addis Ababa, New York ve Washington dışındaki yurtdışı seferlerini durdurma kararı aldığını kamuoyu ile paylaştı. Daha önce birçok özel havayolu şirketi yurt dışında pek çok noktaya seferlerini iptal ettiğini ya da durdurduğunu açıklamıştı. Türk Hava Yolları’nın böyle bir karar alması beklenen bir durum. Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre kararın alınmasının esas gerekçesi olarak viral salgının azaltılmasının sağlanmasıdır.

17 Nisan'a Kadar Seferler İptal

Coronavirüs salgını kapsamında alınan önlemlere Türkiye içerisinde Türk Hava Yolları da birçok ülkeye uçuşlarını iptal ettiğini açıklaması ile katıldı. Kurumun açıkladığı bilgilere göre Türk Hava Yolları artık 27 Mart 17 Nisan arası seferlerini durdurdu. Türkiye genelinde 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların sokağa çıkma yasağından sonra pek çok havayolu şirketi dünyanın birçok noktasında uçuşlarını durdurma kararı aldı. Böyle bir karar alınmasının temel sebebi ise salgının ülke içinde yayılmasının önüne geçmek.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü