Türkiye Coronavirüsle Mücadelede Milli İmkanları Kullanıyor

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Türkiye'nin Coronavirüsü ile mücadelesinde milli imkanlarını sonuna kadar kullandığını açıkladı. Ülkede milli teknoloji kullanılarak çok sayıda maske, tulum ve hijyenik ekipmanlar üretildiğini açıklayan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Dikimevi Müdürlüklerince bir haftada toplam 1 milyon maske ve 5.000 tulumla birlikte 5.000 litre alkol bazlı dezenfektan üretildiğini kamuoyu ile paylaştı.

Haberler 07.04.2020, 00:22 Onur DİMLİ
Türkiye Coronavirüsle Mücadelede Milli İmkanları Kullanıyor

Türkiye coronavirüs ile mücadele kapsamında vaka sayısının yayılımını önlemek amacıyla kendi imkânlarıyla büyük işler başarıyor. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ülkenin kendi imkanları sonucunda haftalık çok sayıda seri üretim gerçekleştirdiğini açıkladı. Ayrıca Dikimevi Müdürlükleri tarafından haftada 1000.000 maske 5.000 tulum ve 5.000 litre alkol bazlı dezenfektan üretildiğini büyük bir gururla halka söyledi.

Yeni tip Coronavirüs salgını ile mücadele kapsamında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile dün bir telekonferans toplantısı gerçekleştirdi.

Yeterli Önlemler Alınıyor

Coronavirüs vaka sayısının Türkiye'de artış göstermesi ile birlikte tüm bakanlıklar gerekli her türlü önlemi almaya devam ediyor. Harp okullarında ve meslek yüksekokullarında gereken her türlü sağlık ekipmanı virüsün yayılımını engellemeye yönelik olarak üretiliyor. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Dikimevi Müdürlükleri tarafından haftada hatırı sayılır bir sayıda maske, tulum ve alkol bazlı dezenfektan üretildiğini söyledi. Bunun yanında kronik hastalığa sahip olan personele idari izin verildiğini açıkladı

Yorumlar (0)
25°
açık
Günün Karikatürü Tümü