Türkiye'de Coronavirüs Vaka Sayısı Pek İç Açıcı Değil

Gün geçtikçe Türkiye'de coronavirüs hastalığına yakalanan vaka sayısı artıyor. Bugün akşam saatlerinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'de güncel vaka sayılarını açıkladı

Türkiye'de Coronavirüs Vaka Sayısı Pek İç Açıcı Değil

Türkiye'de Coronavirüs sonucu hayatını kaybeden kişi sayısı son 24 saatte 87 olarak açıklandı. Şimdiye kadar küresel salgından ülkede 24.900 kişi etkilenmiş bulunuyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı son dakika coronavirüs vaka bilgilerine göre bugüne kadar 812 vatandaşımız salgın nedeniyle hayatını kaybetmiş durumda. Öte yandan sağlık çalışanlarımızdan iyi haberler gelmeye devam ediyor. Sağlık personelleri ve hekimlerin özverili çalışması sonucunda tüm Türkiye'de coronavirüs salgınına yakalanıp hastanede gerekli tedavileri tamamlandıktan sonra taburcu edilen kişi sayısı toplamda 1846 olarak bildirildi. Ayrıca Koca Türkiye'nin viral salgınla mücadelesine de değindi.

Entübe Hasta Sayısı Geçtiğimiz Günlere Göre Azaldı

Bugün akşam saatlerinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'nin coronavirüs tablosunu vatandaşa anlatabilmek için gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamalarda son dakika güncel coronavirüs vaka sayısı ve Türkiye'nin bu salgında mücadelesi yer alıyordu. Verilen bilgilerden sağlık personellerinin ve hekimlerin özverili çalışmaları sonucunda bugün 264 hasta daha solunum cihazına bağlı durumda olmaktan kurtularak eski sağlığına kavuşmuş durumda. Ayrıca yoğun bakımda entübe bir şekilde bekleyen hastaların sayısında da önemli derecede bir azalma görülüyor. Eğer ilerleyen günlerde herkes sosyal mesafeye uyar ve devletin söylediği tedbirleri uygularsa başarılı bir şekilde Türkiye bu savaşı atlatacak.

Yorumlar (0)
13°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü