Türkiye Gözünü Bilim Kurulundan Çıkacak Karara Çevirdi

Türkiye'nin coronavirüs tablosu her geçen gün değişkenlik gösteriyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tedbirlerin uygulanması yönünde halkı uyarmaya devam ediyor. Türkiye salgınla ilgili mücadelesini sürdürürken salgına yakalanan ve yoğun bakımdaki hasta sayısı grafikleri her geçen gün değişkenlik gösteriyor.

Haberler 11.04.2020, 02:12 Fatih OĞUR
Türkiye Gözünü Bilim Kurulundan Çıkacak Karara Çevirdi

Coronavirüs salgını 19 Mart 2019 tarihi itibariyle Türkiye'de de görülmeye başlanmıştı. Bu tarihten itibaren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca halkı gerekli hijyen kurallarına uyma konusunda uyardı. Türkiye'de ilk vakanın görülmesinden itibaren harekete geçen bilim kurulu gerekli çalışmalarını her geçen gün artırıyor. Bugün saat 19.00 da bilim kurulu yetkilisi halka gereken açıklamayı yapacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile gerçekleştirilen toplantı sonucunda bilim kurulunun yaptığı çalışmalar ve Türkiye'nin salgınla ilişkili tablosu gözler önüne serilecek.

Sağlık Bakanlığı’ndan yetkili kişiler Çin'de görev yapan uzmanlar ile video konferans görüşmesi yapmıştı. Yapılan toplantıya bilim kurulu üyeleri ile Sağlık Bakan Yardımcısı Profesör Dr. Emine Alp Meşe de katıldı. Önemli kararların alındığı ve Çin'in Wuhan şehrinde çalışan uzman hekimlerin tecrübe paylaşımlarının yapıldığı toplantıda Coronavirüs salgını ile ilgili ilaç ve aşı çalışmaları da görüşüldü.

Milyonlar Nefesini Tuttu

Bugün akşam 19.00’da gerçekleşecek olan basın açıklamasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'nin coronavirüs ile ilgili tablosunu halka açıklayacak. Bilim kurulu ile yapılan toplantı sonucunda Türkiye'nin Covid-19 ile mücadelesi halka sayısal veriler ile anlatılacak. Aynı zamanda bilim kurulu ve aşı çalışma ekibi şimdiye kadar gerçekleştirdiği çalışmaları Çinli sağlık ekipleri ile görüştü. Video konferans eşliğinde yapılan 2 görüşmenin ardından ortaya çıkan son kararlar bugün vatandaşa tek tek anlatılacak.

Yorumlar (0)
19°
açık
Günün Karikatürü Tümü