Türkiye Şehitlerine Ağlıyor

Dün son dakika gelişmelerine göre Suriye'nin İdlib kentinde rejim güçlerinin hain saldırı sonucunda 33 Türk askerimiz şehit düştü.

Haberler 28.02.2020, 23:43 Fatih OĞUR
Türkiye Şehitlerine Ağlıyor

Suriye'den gelen son dakika gelişmelerine göre İdlib kentinde Esad rejim güçlerinin Türk askerine karşı gerçekleştirdiği hain saldırı sonucunda resmi kurumların açıkladığı bilgiler neticesinde 33 Türk askerimiz şehit düşmüştür. Saldırıdan hemen sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hızlı bir şekilde diplomasi trafiği yaşamış ve Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ile telefon görüşmesi yapmıştı. Recep Tayyip Erdoğan ve Donald Trump'ın telefon görüşmesi sonrasında gerçekleşen hain saldırı için ortak hareket etme kararı alındı.

33 Askerimiz Şehit, 32 Askerimiz De Yaralı

Suriye'nin İdlib kentinde Esad rejimini Türk askerine karşı gerçekleştirdiği hava saldırısında 33 askerimiz şehit düştü, 32 askerimiz ise yaralandı. Saldırının ardından kamuoyuna açıklama yapan Milli Savunma Bakanlığı durumun ciddiyetini belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise acil bir şekilde güvenlik toplantısı gerçekleştirerek MİT Başkanı Hakan Fidan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve çok sayıda üst yetkili kişilerle görüşme yaptı. Yapılan toplantılar neticesinde Suriye'nin haince yaptığı hava saldırısına misli ile karşılık verme sonucuna ulaşıldı. Rejim güçlerinin Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı gerçekleştirdiği hava saldırısında ulaşılan kamera görüntülerine göre 500 kilo Caserga tipi roketler ve Bora füzelerinin kullanıldığı anlaşıldı. Türk askerine düzenlenen çirkin hava saldırısından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Bulgaristan Başbakanı, Almanya Başbakanı telefonla arayarak başsağlığı dileklerini iletti.

Yorumlar (0)
-1°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü