Türkiye Turizmde Zor Günler Yaşayacak

Türk ekonomisinin lokomotifi konumunda bulunan turizm sektöründe bu yaz zor günler yaşanacak. Gerek Ortadoğu'da yaşanan gerginlik gerekse Rusya ile ilişkilerin belirsizlik durumu turizme de yansıyacak.

Türkiye Turizmde Zor Günler Yaşayacak

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Marmaris Yürütme Kurulu Başkanı Suat Esin, yaptığı açıklamalarda Türkiye'nin lokomotifi konumunda bulunan turizm sektörünün bu yaz büyük bir krizin eşiğinde olduğunu bildirdi. Esin yaptığı toplantıda kamuoyunu turizm sektöründe yaşanacak zor günler konusunda uyardı. Türkiye'nin Ortadoğu'da yaşanan gerginlik sonucunda ve Rusya'daki ilişkilerin belirsizlik yönünde ilerlemesi ile birlikte ekonomik anlamda turizm sektörü de olumsuz etkilenecek. Rus turistlerin Türkiye'de özellikle Marmaris, Muğla ve Antalya taraflarını tercih ettiğini belirten Suat Esin, Rusya ile olan krizi kazasız belasız atamazsak pamuk ipliğine bağlı olan turizm sektöründe birçok şeyin olumsuz etkileneceğini dile getirdi.

Corona Tehlikesi De Kapımızda

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona virüs salgını da komşu ülkemiz İran'a kadar gelmiş durumda. Suat Esin, yaptığı açıklamalarda Corona virüsü ülkemize sıçraması ile ilgili turizm sektörünün nasıl etkileneceği konusunda detaylı bilgiler verdi. Ortadoğu pazarında yaşanan kriz nedeniyle Türkiye'nin de olumsuz etkilendiğini ve bunun üstüne coronavirüs salgınının da büyük bir tehdit olduğunu dile getiren Suat Esin, virüs salgını konusunun kısa sürede çözüme kavuşturulacağını ümit ediyor. Tur operatörü Bülent İlbahar virüsünün İranlı turistlerin Nevruz tatili için Türkiye'yi tercih etmelerini de kötü etkilediğini söyledi.

Yorumlar (0)
18°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü