Ucuz Kiralık Ev İlanları Yoğun Talep Görüyor!

Okul sezonunun açılmasıyla birlikte kiralık konut sektörü de hareketlilik yaşadı. Emlakçılar öğrencilere uygun ucuz kiralık ev ilanlarına yapılan

Haberler 18.09.2019, 09:36 21.10.2019, 21:11 Muharrem KARAKUŞ
Ucuz Kiralık Ev İlanları Yoğun Talep Görüyor!

Okul sezonunun açılmasıyla birlikte kiralık konut sektörü de hareketlilik yaşadı. Emlakçılar öğrencilere uygun ucuz kiralık ev ilanlarına yapılan taleplere yetişmekte zorlanıyor. Özellikle şehir dışından yoğun öğrenci alan üniversitelerin bulunduğu İstanbul, Ankara, İzmir ve Eskişehir gibi şehirlerde kiralık ev sıkıntısı ortaya çıkmaya başladı.

Eğitim sezonunun başlaması ile birlikte okullarının bulunduğu şehirde ucuz kiralık ev arayan öğrenciler, kiralık konutlara yoğun talep gösteriyor. Öğrenciler, eğitim masraflarını da dikkate alarak ucuz kiralık ev ararken aynı dönemde taşınma işlemlerine başlamalarıyla birlikte kiralık ev sıkıntısı baş gösterdi.

Ucuz Kiralık Ev Arayışı Rekor Kırdı

Öğrenci nüfusunun ağırlıklı olduğu İstanbul, Ankara, Antalya, Eskişehir, Bursa gibi şehirlerde emlak ofisleri öğrenciye uygun kiralık daire bulmakta zorlanıyor. Artan talep kira fiyatlarına da olumsuz yansıyor. Talebin yoğun olmasını fırsata çevirmek isteyen uyanık ev sahipleri, ucuz kiralık konut sıkıntısı yaşanan bu bölgelerde kiraları yükseltiyor. Bunun yanında konut kredisi faiz oranlarının düşmesiyle birlikte vatandaşların ucuz 1+1 konut projelerine emlak yatırımı yapmaya yöneldiği öğrenildi.

Yorumlar (0)
orta şiddetli yağmur
Günün Karikatürü Tümü