Ulusal Akıllı Şehirler Genelgesi Yayınlandı

Ulusal akıllı şehirler ve eylem planı projesi, Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onay imzası ile onayladı ve resmî gazetede yayınlandı.

Haberler 24.12.2019, 20:33 Fatih OĞUR
Ulusal Akıllı Şehirler Genelgesi Yayınlandı

24 Aralık’ta yayınlanan genelge, yürürlüğe girdi. Bu genelgede yer alan projenin amacı, şehirlerin küresel açıdan birbirine uyumlu olması ve bu uyum ile bağlı bir ekonomi oluşturulması sağlanacak. Ve bu oluşan birbirine bağlı olan ekonomide rekabet edebilme ve şehirlerde yaşayan kişilerin rahat bir şekilde yaşayabilmesi hedeflenmektedir. Bu projenin, kalkınma açısından da oldukça faydası bulunuyor. Yayınlanan bu genelgenin kapsamış olduğu birçok alan bulunmaktadır. Bu proje ile akıllı şehirler inşa edilecek ve teknoloji açısından oldukça gelişmiş bir hal alınacak.

Bu Proje Şehrin Bütün Unsurlarını Kapsıyor

Resmî gazetede yayınlanması ile birlikte yürürlüğe girmiş olan bu genelge kapsamında oldukça geniş alanlar bulunuyor. Proje kapsamında ele alınacak olan şehirler, şehrin bütün unsurları ile ele alınacak. Bu unsurlar, ulaşım, enerji, çevre, altyapı gibi unsurların yanı sıra; insan, sağlık gibi unsurları da içine alıyor. Bu proje ile hedeflenen, insanların rahat bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak. Bu sayede, insan hayatlarında teknoloji kolaylık yaratacak, sosyal yaşamda insanlar daha çok faaliyet gösterecek. Oluşan sorunlar, teknolojinin en hızlı çözümü ile çözülmeye çalışılacak. Maksimum enerjinin de yer aldığı hedefler ile insan hayatı oldukça değerli bir yaşam ile birleşecek.

Yorumlar (0)
21°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü