Ünlü Doktor Yavuz Dizdar Coronavirüs Hakkında Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu

Tüm Türkiye ve dünya çapında onkoloji alanında oldukça ses getiren çalışmalara imza atan ünlü Doktor Yavuz Dizdar Coronavirüsü hakkında kimsenin bilmediği gerçekleri paylaştı.

Haberler 16.03.2020, 22:14 Abdurrahim KARABAYIR
Ünlü Doktor Yavuz Dizdar Coronavirüs Hakkında Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu

Onkoloji Uzmanı Yavuz Dizdar coronavirüs salgınının bir hikayeden ibaret olduğunu ve yaklaşık birkaç ay sonra viral salgının aşısının piyasaya sürüleceğini söyledi. Aşının şu an için bilim insanları tarafından bulunduğunu ancak tüm dünyaya yayılması için insanların biraz daha korkutulması gerektiği ifadelerini kullandı. Dizdar panik havasının tüm dünyada korkutucu boyutlara ulaşacağını ve İstanbul'da da birçok noktada Covid-19 seferberliğinin başladığını belirtti. Ünlü doktorun değindiği bir başka nokta ise, bu viral salgının aşısının çoktan bulunduğunu fakat Roche firmasının bundan faydalanması için biraz daha beklediğini söyledi.

Aşıyı Çoktan Buldular

Başarılı onkoloji uzmanı Dr. Yavuz Dizdar coronavirüs aşısının çoktan bulunduğunu ve birçok ülkenin şimdiden aşı için sipariş verdiğini söyledi. Yaklaşık 500.000 tanı kiti ve 50 milyar dolarlık bütçe Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump tarafından ayrıldı. Ayrıca viral salgının merkezinin Avrupa olduğu yönünde bir algı çalışmasının yapıldığını ve bu işten ülke başına oldukça yüksek tutarda paraların döneceğini söyleyen Dizdar, Roche firmasının her zaman kazanacağını ileri sürdü. Bu işin tamamen danışıklı dövüş olduğunu belirten Dizdar, daha önce kendisine Roche görevlilerinin geldiğini ve Türkiye'de lenfoma taraması yapmak istediklerini aktardı. Böyle bir durumu kabul etmeyen Dizdar, Roche firmasının Dünya Sağlık Örgütü’nü bile kontrol ettiğini söyledi.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü