Ünlüler Şehit Haberlerinden Sonra Konserlerine Ara Verdi

Dün gece Suriye'nin İdlib kentinde gerçekleşen hava saldırı sonucunda 33 Türk askerimiz şehit düştü. Türkiye şehitlerine ağlarken ünlü isimler konserlerini iptal etti.

Haberler 28.02.2020, 23:46 Fatih OĞUR
Ünlüler Şehit Haberlerinden Sonra Konserlerine Ara Verdi

Dünya gündemine bomba gibi düşen 33 Türk askerimizin şehit olmasının ardından ülkemizde popüler olan ünlü isimler önümüzdeki günlerde gerçekleştirecekleri konserleri iptal etme yönünde karar aldılar. Berkay, Emel Sayın gibi ünlü kişiler konserlerini iptal ettiklerini kişisel sosyal medya hesaplarından hayranlarına duyurdular. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirecek olan tüm etkinliklere önümüzdeki 3 gün süreyle ara verildiği yetkililer tarafından açıklandı. Tüm Türkiye derin bir yasa boğulurken şehitlerin sayısının artmasıyla vatandaşlarımız dualarını esirgemiyor.

‘Konser Vermek Değil Hiçbir Şey Yapmak İstemiyorum’

Ünlü şarkıcı Berkay Şahin kişisel sosyal medya hesabından hayranlarına seslenerek önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği konserleri iptal ettiğini açıkladı. Ünlü sanatçı ‘konser vermek değil hiçbir şey yapmak istemiyorum.’ diyerek hava saldırısında şehit düşen 33 askerimizin üzüntüsünü hiçbir şekilde atlatamayacağını dile getirdi. Suriye'de Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik haince gerçekleştirilen hava saldırısında dün gece saatlerinde şehit haberleri ülkemize ulaştı.

Gelen üzücü haberin ardından ünlü sanatçılar önümüzdeki günlerde verecekleri konserleri iptal ettiklerini açıklarken şehitlerin yakınlarına ve ülkemize başsağlığı dileklerini söylediler. Şehit haberleri sonucunda konserlerini iptal eden sanatçılar arasında Yılmaz Morgül ve Emel Sayın da yer alıyor. Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanlığı gerçekleştireceği Ülkede Birlik adlı Ahmet Şafak konseri de İdlib'deki hain saldırı sonucunda iptal edildi.

Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü