Haberlerİhale

Uzun Dere’de 3. Etap Kentsel Dönüşüm İhalesi

Kentlerdeki bulunan evlerin daha sağlıklı, daha yaşanabilir, daha sağlam ve daha konforlu olmaları için Türkiye genelinde kentsel dönüşüm projeleri gerçekleştiriliyor.

Kentlerde ve köylerde ömrünü dolduran yıkılma ya da çökme riski taşıyan evleri kapsayan kentsel dönüşüm devletin ve belediyelerin de katkısıyla yeniden yapılıyor ve mülk sahiplerine teslim ediliyor. Aynı zamanda kentsel dönüşüm yerleşim yerlerine park, kongre merkezi ve eğlence alanlarının yapımını da içeriyor. Daha detaylı bilgiye yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

İzmir’de Kentsel Dönüşüm

Türkiye genelinde birçok şehir ve ilçede devam etmekte olan kentsel dönüşüm ile birlikte şehir yeni bir kimliğe ve ruha sahip oluyor. Ülkemizde sürdürülen kentsel dönüşüm projelerinin en önemlilerinden birisi de İzmir Uzun Dere Kentsel Dönüşüm Projesi’dir.

Var olan yıkılma tehlikesi, afetlere karşı dayanıksız gayrimenkuller ya da binalar için dönüşüm sayesinde daha sağlıklı bir yapılaşma sağlanıyor. 1. Etap kapsamında yapılan daireler başarılı bir şekilde mülk sahiplerine teslim edilmesinin yanı sıra 2. Etap çalışmaları da hızla devam ediyor. Sıra da 3. Etap Kentsel Dönüşüm bulunuyor. İnşaatının en kısa sürede başlayacağını bildiğimiz etap için kuralar çekildi ve hak sahipleri inşaat projesi sonucunda alacakları konutları merakla bekliyorlar.

Şehirde Modernleşme

Kentsel dönüşümün amaçlarından birisi de çağa uygun, refah seviyesi yüksek, dayanıklı ve bakımlı alanlarda yaşam kalitesini arttırmak ve aynı oranda da devam ettirebilmektir. Bu amaç doğrultusunda İzmir için tüm alanlarda uygulanacak olan kentsel dönüşüm projeleri sayesinde de şehrin daha modern bir görünüme ve daha yeşil alanlara kavuşacağı öngörülüyor.

1. Etap çalışmalarının tamamlanması sonucunda ortaya çıkan görüntüden memnuniyetini bildiren Büyük Şehir Belediye Başkanı Tunç SOYER, aynı ivme ile 3. Etap’ın da tamamlanacağını ve insanların daha rahat sosyalleşebilecekleri alanların arttırılacağını vurguluyor. Kentsel dönüşüm kapsamında inşaat projeleri üretiliyor. Bu inşaat projeleri sayesinde kent daha özel ve modern alanlara kavuşuyor. Özellikle kadınların evlerinden çıkarak dışarıdaki dünya ile daha rahat buluşabilecekleri modern spor kompleksleri, park alanları, kültür merkezleri gibi alanların yaygınlaştırılması öngörülüyor.

Bu haberimize göz atınız:  Finansevim’den Üst Düzey Transfer

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir Yorum

  1. Modern bir kent için yapılması gereken tek şey yapilan binaların çevreye uygunluğunun kontrolü ve gerekli altyapısının iyi yapılmasıdır.Altyapısı olmayan yada cok kotu olan binalar sorundan baska bir işe yaramaz .Ayrıca tarım alanlarını istimlak ederek kolaya kacmamak gerekir tarım alanlari tarım için kullanılmalı tarım arazisi cok degerlidir. Ülkemizde zaten üretim sorunu var bunları da düşünerek kentsel dönüşüm için görüntüyü bozan altyapısı olmayan yapısal olarak çürük yapıları bu projeye dahil etmek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün