Virüslere dikkat!

Dünya, virüs uyarısıyla çalkalanıyor. Çin’de ortaya çıkan virüs, tün dünyayı tedirgin ediyor. Tehditler başladı, Türkiye’ye sarı alarm verildi.

Haberler 25.01.2020, 16:48 Abdurrahim KARABAYIR
Virüslere dikkat!

Çin’de yeni bir virüs ortaya çıktı. Adı, 2019-nCoV. Corona virüsü olarak da biliniyor. Virüs, her geçen gün artıyor.

Türkiye Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü, Çin’de ortaya çıkan bu virüs hakkında açıklama yaptı. Virüsün hava yolu şirketlerinde bulaşma ihtimali olduğunu belirtti ve bu konuda önlem alınmasını vurguladı. Araştırmalara göre bu virüsten şu ana kadar 9 kişini hayatını kaybetti.

Önlemler Alınmaya Devam Ediyor

Çin’deki Corona virüsünün ülkeye gelmemesi için Türkiye Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü harekete geçti. Çin’den gelen uçaklara özel toplantı düzenledi. Durumun ciddiyetini açıkladı ve önlem alınmasını istedi.

Bunun üzerine Çin uçakları, detaylı temizlik yaptı. Ayrıca virüs konusunda şüphe oluşturan kişilerin, uçağa alınmaması ve en yakın hastaneye götürülmesi kararını aldılar. Çin Güney Havayolları ve Sichuan Airlines firmaları bu kararı hemen uygulamaya başladılar.

Havayolu personellerine bu konuda eğitimler verilmeye başlandı. Türkiye Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü, bu konunun takipçisi olacağını belirtti.

Ayrıca uzmanlar, bu virüsün oldukça tehlikeli olduğunu vurguluyor. Havalimanlarında özel incelemelerin olmasını talep ediyor. Taleplere cevap verilirse Çin’den gelen kişiler, özel sağlık taramasından geçecek ve ona göre ülkeye alınacak.

Bu kural, aktarma yapanlar içinde geçerli olacak. Böylece virüsün engellenmesi sağlanacak.

Yorumlar (0)
15°
açık
Günün Karikatürü Tümü