Yenigün: Faiz İndirimleri Emlak Sektörü İçin Çok Önemli

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, geçtiğimiz gün Merkez Bankası’nın 325 baz puanlık faiz indirimi kararını değerlendirdi. Em

Haberler 14.09.2019, 21:21 21.10.2019, 21:22 Muharrem KARAKUŞ
Yenigün: Faiz İndirimleri Emlak Sektörü İçin Çok Önemli

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, geçtiğimiz gün Merkez Bankası’nın 325 baz puanlık faiz indirimi kararını değerlendirdi. Emlak ve konut sektörünü sevindiren bu faiz indiriminin son derece önemli olduğunu belirten Yenigün, bu sayede konut satışlarının yeniden eski günlerindeki hızına kavuşacağını kaydetti.

Ekonomide yaşanan dalgalanmaların bir neticesi olarak gittikçe yükselen faiz oranları sonrası konut satışlarında durgunluk yaşandığını belirten Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Yenigün, Merkez Bankası’nın indirim kararının çok önemli bir konumu olduğunu söyledi.

Tüketiciye Yönelik Kredi Olanaklarının Geliştirilmesi Sevindirici

“Süren konut ihtiyacına rağmen satışlardaki durgunluk; yüksek faiz nedeniyle alıcıların birikimlerini mevduatta değerlendirmesi, düşen alım gücü ve geleceğe yönelik endişelerin bir sonucu olarak açıklanmaktadır. Bu atmosferde, hem yatırımcı hem de son tüketiciye yönelik kredi olanaklarının geliştirilmesi daha fazla önem kazanmıştır.” ifadelerini kullanan Yenigün, bu sebeple faiz indirimi kararlarının sektör açısından son derece olumlu olduğuna dikkat çekti. Bilindiği üzere Merkez Bankası 25 Temmuz’un ardından dün de faiz indirimi kararı vermişti.

Yorumlar (0)
18°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü