Yenilenen Bağdat Caddesinde Evler Yok Satıyor

Kentsel dönüşümün yoğun olduğu bağdat caddesinde konuta olan yoğun talep konut fiyatlarınında artmasına sebep oldu.

Haberler 07.12.2019, 13:43 Onur DİMLİ
Yenilenen Bağdat Caddesinde Evler Yok Satıyor

Ekonomide yaşanan durgunluktan dolayı konut sektöründe oluşan bir duraksama söz konusu fakat kentsel dönüşüm ile Bağdat caddesinde yapılan yenilikler bu durgunlukları dahi dinlemedi, Bağdat caddesinde kiralık ve satılık ev bulunamıyor, evler yok satıyor. Kentsel dönüşümün en sık yaşandığı bölgeler arasında yer alan Bağdat caddesi konut satışları nedeni ile daha da popüler olmaya başladı

Bağdat Caddesi İçin Talep Artıyor

İstanbul’da kentsel dönüşümün sıkça yaşandığı bölgelerden olan Bağdat caddesinde 2020 yılında proje sayısında çok büyük bir artış bekleniyor. Cadde’deki dükkanlarda bile yüzde 87 oranında doluluk var ve bu durum bölgenin yükselişe geçtiğini göstermektedir. Bağdat caddesinde konut fiyatları oldukça yüksek, Bağdat caddesinde ev almak istiyorsanız satış fiyatları 1 milyon 500 ile 3 milyon lira arasındadır. Ev kiralamak isterseniz de kiralar ortalama olarak 4 bin ile 6 bin lira arasında değişkenlik göstermektedir. Son zamanlarda yabancılarında Bağdat caddesine olan ilgisi ve talepleri artış göstermektedir.

Bağdat Caddesi Konut Yatırımı İçin Hedef Bölge Oldu

Kentsel dönüşümün ardından bölgede yaşam şartlarının normale dönmesi beraberinde olumlu gelişmeleri getirmiştir. Bağdat caddesinde stok sorununun halledildiği bilinmektedir bununla birlikte yapılan ve yapılacak olan yatırımlardan dolayı Bağdat caddesi hedef bölge haline gelmiştir. Artık Bağdat caddesinde konut bulmak oldukça zorlaştı. 2020 yılının başlamasından itibaren yeni projeler ve bölgede ki canlanmanın devam etmesi bekleniyor.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü