Yine Bir Sahte Tapu Oyunu

Galata Kulesi'ne satmaya çalışması ile tanınan Sülün Osman'ın bir benzeri daha  Bodrum'da ortaya çıktı.

Haberler 23.12.2019, 14:00 Soner YARDIM
Yine Bir Sahte Tapu Oyunu

Bir şebeke örgütü,  turizmin gözde bölgelerinden biri olan Bodrum'da 990 dönüm bir arazinin sahibi olduğunu iddia ettiler. Bu bölgeye 50 yaşındaki bir sanayici iş adamına satmaya çalıştılar. Bu kişiden masraf adı altında para istediler. Adına düzenlenen tapunun sahte olduğunu anlaması iş adamını, dolandırmaktan kurtardı.

Kendi ve yanındaki adamla birlikte bu bölgenin kendine ait olduğuna ikna eden şebeke, iş adamının kendine güven sağlayabilmesi için ayrıca dönemin Muğla Valisi ile de tanıştırdılar. 24 milyon liraya dolandırmaya kalktıkları iş adamının adına sahte arazi tapusu da düzenleyerek imza için Milli Emlak Müdürlüğüne gittiler. İşlemlerin gizli yapılması gerektiğine inandırılan iş adamı, devir işlemi sandığı onlarca kağıda imza attı. Masraf adı altında fazla sayıda para öden iş adamı tapu sorgulaması yaptığında korkunç gerçekle yüzleşerek dolandırıldığını anladı.

Birde Sahte Senet!

Dolandırıldığını anlayan iş adamı, şebekenin izimi kaybetti. Hiç tanımadığı birine borçlu olduğuna dair icra geldiğini öğrenen iş adamı 2.şokunu yaşadı. Şebeke attığı imzalar karşılığında sahte evrak düzenlemişti. Bilirkişi tarafından senetin sahte olduğu belirlenerek iz sürüldü ve şebeke çökertildi. Yakalanan sanıklar  yıldan 18 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

Yorumlar (0)
10°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü