Yolcu Otobüsü Büyük Tehlike Atlattı

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle yollarda buzlanma yaşandı. Trafikte seyir halinde olan yolcu otobüsü buzlanan yolda dengesini kaybedip uçurma doğru gitti.

Haberler 07.02.2020, 16:28 Onur DİMLİ
Yolcu Otobüsü Büyük Tehlike Atlattı

Bugün öğleden sonra gerçekleşen kar yağışı nedeniyle Isparta'nın Gelendost ve Yalvaç ilçelerinde hayat felç oldu. Uzun süre devam eden kar, yolları tıkayarak Eğirdir, Gelendost ve Yalvaç yolu güzergahında trafiğin aksamasına sebep oldu. Yalvaç ilçesi Yağcılar bölgesinde trafikte seyir halindeyken buzlanan yolda kaza yapan yolcu otobüsü, uçurumun kenarında durdu. Olay sonucunda otobüsün içerisinde yer alan yolcular büyük panik yaşadı. Kaza geçiren otobüse yardımcı olabilmek için etrafta bulunan vatandaşlar büyük çaba gösterdi.

Isparta'da 2. Kaza

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde buzlanmadan dolayı meydana gelen kaza sonrasında bugün Eğirdir Gelendost güzergahında da yoğun kar yağışı nedeniyle ikinci bir kaza meydana geldi. Hızlı bir şekilde olay yerine intikal eden polis ve jandarma ekipleri trafiği kontrol altına aldıktan sonra gerekli önlemleri almadan yola çıkan sürücüleri uyardı. Isparta'da gerçekleşen 2 kaza sonucunda herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

Yalvaç ilçesinde uçuruma kadar gelen otobüs son anda büyük bir felaketin gelmesini önleyerek durdu. Kaza yerlerinde çalışma yapan karayolları ekibi gerekli birimleri bilgilendirerek karayolu üzerinde kar temizleme çalışmalarını başlattı. Yurt genelinde Çarşamba gününden itibaren gerçekleşen kar yağışı neticesiyle meteoroloji tarafından vatandaşlar uyarıldı. Sürücülere trafiğe çıkmadan önce kış lastiği ve zincir almaları konusunda çeşitli açıklamalar yapıldı.

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü