Yunan Askerinden Sınırdaki Mültecilere Dehşet Saldırı

Türkiye'nin sınır kapılarını açmasının ardından Yunanistan üzerinden Avrupa'ya geçmek hazırlığında olan mültecilere Yunan askerinden dehşet saldırı gerçekleşti.

Yunan Askerinden Sınırdaki Mültecilere Dehşet Saldırı

Geçtiğimiz günlerde Suriye'nin idlib kentinde Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı gerçekleştirilen hain hava saldırısı sonucunda 36 Türk askerinin şehit düşmesi ile Türkiye mültecilere sınır kapılarını açmıştı. Kapıların açılmasının ardından mülteciler Yunanistan yoluyla Avrupa'ya gitme yönünde hazırlıklara başladı. Gelen son dakika bilgilerine göre, Yunan askeri A haber muhabirine ve mültecilere dehşet anlar yaşattı. Vedat Sezer adında bir muhabir başından yaralanırken birçok mülteci ağır bir şekilde hasar aldı. Diğer taraftan haber yapmak için Suriye sınırına giden muhabirler İdlib kentinde Esad rejimi tarafından saldırıya uğradı. Saldırı anı Muhammed Mansur ve kameraman İlhan Tanrıöver tarafından saniye saniye görüntülendi.

Bir Muhabir Başından Yaralandı

Türkiye'nin sınır kapısına açmasından sonra yüzbinlerce kişi Avrupa'ya gitme yolunda hazırlıklara başladı. Ancak sınırda Yunan askeri engeli ile karşılaştı. Yunan askeri mültecilere ve sınırda bulunan gazetecilere insanlık dışı bir saldırı gerçekleştirdi. Gerçekleşen saldırıda A haber muhabiri Vedat Sezer feci bir şekilde başından yaralandı. Saldırı anı muhabirler ve kameramanlar tarafından saniye saniye kaydedildi. Öte yandan Suriye sınırında saldırıları haber yapmak amacıyla yer alan gazetecilere Esad rejimi güçleri ateş saldırısında bulundu. Saldırı sonucunda birçok muhabir yaralandı. Türkiye'nin sınır kapılarını açması ile birlikte yaşanan insanlık dışı görüntüler mültecilerin ilerleyen zamanlarda nelerle karşılaşabileceğini kanıtı niteliğinde.

Yorumlar (0)
24°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü