Honaz Tüneli Projesi

Türkiye'nin en önemli projelerinden bir tanesi Honaz Tüneli projesidir. Denizli, Ankara, Muğla ve Antalya'yı birbirine direkt bağlayacak projenin ne zaman biteceği merakla bekleniyor.

Karayolları Projeleri 23.12.2019, 18:08 14.01.2020, 18:43 Soner YARDIM
Honaz Tüneli Projesi

Tünelin bitmesi şehirlerarası ulaşımı hızlandıracak. Honaz Tüneli projesinin çalışması ortalama 4 yıldır devam ediyor. Denizli'nin Honaz ilçesinde yapımına devam edilen bu proje, tam olarak 2 bin 600 metre uzunluğuna sahiptir. Bu tünelin tamamlanmasından sonra, Denizli-Antalya, Denizli-Muğla arası şehir merkezlerine girmeden direk karayolu ulaşım sağlanacak.

Honaz tüneli projesi, Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü 2. Bölge Genel Müdürlüğü tarafından yürütülürken, yüklenici firması ise Yapıyol İnşaat A. Ş ve Soner Temel İnşaat A. Ş yürütüyor.

Honaz Tüneli Ne Zaman Açılacak?

Bu konu ile ilgili bir konuşma yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bu tünelin 2020 yıl içerisinde faaliyete geçeceğini bildirdi. Özellikle ağır tonajlı araçların ve transit geçecek araçlar için çevre yolu kullanımının artacağını, buna bağlı olarak da şehir içi ulaşımın hızlanacağını ve konforunun oldukça artacağını belirtti.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan Honaz Tüneli projesi sonrasında 2020 yılında daha iyi ve rahatlamış bir Denizli'nin olacağını bildirdi. Özellikle uzun yolu sıklıkla kullanan vatandaşlar merak ve heyecanla Honaz Tüneli projesinin açılarak faaliyete girmesini bekliyor. Honaz Tüneli projesinin 2020 yılının ilk çeyreğinde faaliyete girmesi bekleniyor.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü