Alanya da Kentsel Dönüşüm İçin Boşaltılan Bina Çöktü!

Pek çok yerde kentsel dönüşüm için insanlar evlerinden çıkarılmakta ve evleri yıkılmaktadır.

Alanya da Kentsel Dönüşüm İçin Boşaltılan Bina Çöktü!

Bugün bir haber de Alanya’dan geldi. Alanya da Kentsel Dönüşüm İçin Boşaltılan Bina Çöktü! Binanın çökmesinde can kaybı yaşanmaması insanların şansından ötürü oldu.

Alanya Belediyesi tarafından kentsel dönüşüm yapılacağı kaydıyla boşaltılmış olan bina çöktü. Bina da baba ve oğulları birlikte oturuyordu.

Bina Çökmesi Tesadüf Mü?

Alanya’nın Cumhuriyet Mahallesinde yer alan binanın kentsel dönüşüme gideceği şartıyla, binanın boşaltılması talep edilmişti. Bu şartla boşaltılan binanın en üst katında çökmeler meydana geldi. Olay yerine gelen Alanya Kaymakamı ve Alanya Belediyesi Görevlileri gereken tüm önlemleri aldı.

Çökme yaşandığı esnada binada oturan kişilerin olması ve can kaybı olmaması şans eseri. Evin zemin katında uygun olduğu gerekçesiyle yaşayan Sonat Durukan ve oğlu, korktuklarını belirtti. Kaymakamlık tarafından Sonat Durukan ve Oğlu için kalacakları güvenli bir yere yerleştirildi.

Evde Yaşayanlar Anlattı!

Kentsel dönüşüm şartıyla binanın üst katları zaten bol. Yalnızca kirası uygun diye binanın zemin katında yaşayan Sonat Durukan, o anları anlattı…

“Binamız, kentsel dönüşüme girdiği için üst katlarda oturan yoktu. Zaten binanın üst katları çürük. Sabah uykudayken büyük bir gürültü duyduk. O gürültü bizi uyandırdı. Daha sonra Kaymakam ve Alanya Belediyesinden yetkililer binanın önüne gelerek bizi evden çıkardılar. Ve binaya artık girmenin yasak olduğunu belirttiler.” Dedi.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü