Ayder Kentsel Dönüşüme Giriyor

Önceki günlerde Ayder’in kentsel dönüşüme gireceği hakkında açıklamalarda bulunulmuştu.

Kentsel Dönüşüm 14.01.2020, 16:49 Onur DİMLİ
Ayder Kentsel Dönüşüme Giriyor

Ancak kentsel dönüşümün ne zaman yapılacağı ile ilgili bir tarih verilmedi. Ayder kentsel dönüşüm çalışmaları sonunda başladı. Yakın zamanda Ayder’in güzelleşmesi bekleniyor.

Kentsel Dönüşüm Ayder’e İyi Gelecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayder projesi ile ilgili talimatlar vermişti. Ancak bu projeyle ilgili detaylar verilmedi. Kentsel dönüşümün başlamasıyla detaylarda ortaya çıktı.

Ayder Yaylası, Rize’nin önemli turizm merkezlerinden birisi. Dolayısıyla yapılan kentsel dönüşümün turizme zarar vermemesi gerekiyor. Açıklamalara göre kentsel dönüşüm turizme katkı sağlayacak. Ayder kentsel dönüşüm projesi, Ayder Yaylası’nı başka bir boyuta taşıyacak.

Su, kanalizasyon ve elektrik alt yapı çalışmalarına özen gösterilecek. Bu alt yapılar yol altına taşınacak. Ayrıca 1.600 kapasiteli otopark inşasına da yakın zamanda başlanacak.

Vatandaş, 25 salıncağın görüntü kirliliği yapmasından şikayetçiydi. Bu salıncaklar söküldü. Ancak sökülme sırasında alan büyük zarar gördü. Kentleşme öncesi çimleme çalışmaları bitirildi.

Kentsel dönüşüme alt yapı çalışmalarından başlandı. Su, elektrik ve kanalizasyon alt yapıları yenilenmeye başlandı. Ayrıca teleferik projesi de kentsel dönüşümle birlikte yapılacak. Ayder her mevsim ziyaret edilebilen bir Rize turizm merkezi olacak. Bu sayede hem Rize hem ülke ekonomik olarak da kalkınacak. Vatandaş bu çalışmayla rahat bir nefes alacak. Kentsel dönüşüm her açıdan Ayder’e iyi gelecek. Kentsel dönüşüm avantajlarını zaman gösterecek.

Yorumlar (0)
23°
açık
Günün Karikatürü Tümü