Dikkat! Rize Merkezde Bu Alanlar Risk Alanı!

Karadeniz Bölgesinin yüksek olması vasıtasıyla pek çok yer dağ taş olduğu için evler hep dağ eteklerine yapılmıştır.

Kentsel Dönüşüm 11.01.2020, 15:45 Fatih OĞUR
Dikkat! Rize Merkezde Bu Alanlar Risk Alanı!

Belediyeler tarafından yapılan riskli alan çalışmaları yurt genelinde devam ederken, Rize il merkezinde iki mahallede bulunan bazı alanlar riskli alanlar olarak belirlendi. Dikkat! Rize Merkezde Bu Alanlar Risk Alanı!  Hemen hemen her şehir de kentsel dönüşüm için araştırmalar devam ediyor. Bu kentsel dönüşüm kapsamında yeni bazı riskli alanlar belirlendi. Rize merkezde bulunan bazı yerler riskli alanlar olarak tespit edildi. Bundan ötürü buralarda oturan kişiler için evlerini boşaltma kararı alındı.

Türkiye genelinde kentsel dönüşüm amacıyla hemen her ilde bazı risk araştırmaları yapılmaktadır. Bu risk araştırmalarının bir yenisi de Rize de yapıldı. İl ve ilçelerde düzenlenen risk araştırmaları devam etmektedir. Rize merkez de iki mahalle de risk alanı kararı alındı.

Risk Alanı Olan Yerler

Rize de kentsel dönüşüm için yapılan araştırmalar sonucu Rize İlinde, Merkez İlçe de, Çarşı ve aynı zamanda Piriçelebi Mahallesinin sınırları içerisinde bulunan yerler risk alanı ilan edildiği resmi gazete de yayınlandı.

Resmi Gazete de yayınlanan karar sonucu, bu risk alanı olarak belirtilen yerlerde oturan kişilerin yaşadıkları yerleri 1 hafta içerisinde boşaltmaları belediye tarafından talep edildi. Risk alanında bulunan evler, Rize Merkez de yer aldığından ötürü biraz insanların canını sıksa da kentsel dönüşüme gidecek olan yerlere yeniden evler yapılacaktır.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü