Hasarlı Binalarda Oturanlardan İmam Oğluna Kayak Tepkisi

İstanbul Büyükşehir belediye başkanı Ekrem imam oğlunun ailesiyle beraber çıktıkları Palandöken’de kayak tatiline tepki gösterildi.

Kentsel Dönüşüm 29.01.2020, 19:22 Onur DİMLİ
Hasarlı Binalarda Oturanlardan İmam Oğluna Kayak Tepkisi

Bu tepki İstanbul’da hasarlı binalarda oturanlar kişiler tarafından gösterildi.24 Ocak tarihinde Elazığ Sivrice ilçesinde meydana gelen depremin ertesi günü bölgeye İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da gitti. İmamoğlu Twitter hesabından paylaşım yaparak Palandöken’de yarıyıl tatilini çocukları ve eşiyle beraber geçirdi.

Paylaşımında yarıyıl tatili nedeniyle çocuklarım ve eşim ile birlikte dünya güzeli Erzurumu hissetmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemizin her köşesinin başka bir değer olduğunu söyledi. Türkiye kavganın değil sevginin merkezi olmalı paylaşımını yaptı. Bunun üzerine İstanbul sultan gazi de hasarlı binalarda oturanlar Ekrem imam oğlunun yapmış olduğu paylaşıma tepki gösterdi.

Fatih Özay Yorumu

İstanbul Büyükşehir belediye başkanı Ekrem imam oğlunun ailesiyle beraber çıkmış oldu Erzurum Palandöken tatilinin paylaşımı üzerine Fatih Özay eleştiri yaptı. Konuşmasına bizim derdimiz kayak yapmak değil torunlarımızı kurtarmak. Biz bir yardım istiyoruz. Elazığın  kan ağladığını, Malatya kan ağlaladığını onun orada kayak yapmasına ne gerek var. Bizim derdimiz torunlarımız. Ben ölsem bir şey olmaz torunlarımız için çare arıyoruz ifadelerini kullandı. Tan gazi ve hasarlı binalarda oturan diğer mahalle sakinleri de aynı şekilde bu durumu eleştirdi. Böylesi ve zor bir zamanda yapılan tatilin yanlış bulunduğunu ifade ettiler.

Yorumlar (0)
16°
parçalı bulutlu