Hendek'te Kentsel Dönüşüm Toplantısı

Sakarya'nın Hendek ilçesinde gerçekleşen Hendek Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü toplantısında ilçenin geleceği ve şehrin mimari yapılaşması ile ilgili önemli konular konuşuldu.

Kentsel Dönüşüm 13.02.2020, 20:41 Onur DİMLİ
Hendek'te Kentsel Dönüşüm Toplantısı

Sakarya'nın Hendek ilçesinde kentsel dönüşüm kapsamında şehrin mimari yapısı ve gelecekte uygulanması gereken projeler ile ilgili önemli bir toplantı gerçekleşti. Hendek Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü bünyesinde gerçekleşen toplantıda ilçe ile ilgili kentsel dönüşüm çalışmalarına başlanması kararı alındı. Yapılan mini zirve içerisinde toplu konut projeleri kentsel dönüşüm ve imar planlamaları ile ilgili projeler masaya yatırıldı. Mimar ve mühendislerin de yer aldığı toplantıda, Hendek Belediyesi Başkan Yardımcısı Hızır Çağrı Güngör önemli açıklamalarda bulundu. Bunun yanında MHP Grup Başkanvekili Yaşar Aygüneş’e AK parti Grup başkanvekili Hamit İsmailoğlu da Hendek ilçesi ile ilgili fikirlerini beyan etti.

Hendek’in Geleceği Konuşuldu

Hendek’in mimari yapısının ve ilçeye uygulanacak olan kentsel dönüşüm planlarının konuşulduğu toplantıya birçok mimar ve mühendis de katıldı. Oldukça özverili bir şekilde hazırlanan imar planları ile ilgili herkesin görüşü tek tek alındı. Projenin detaylarını konuşmak isteyen başkan Turgut Babaoğlu, çalışma ekibi ile birlikte Hendek ilçesi için önemli projelerinden bahsetti. Hendek halkı için en iyiyi yapmayı planlayan Babaoğlu, toplu konut ve plan tadilatlarını içeren çalışmalara kısa sürede başlanacağını duyurdu. Bunun yanında Hendek ile ilgili ulaşım ana planı çeşitli imar planları ve kentsel dönüşüm konuları da gündeme geldi.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü