Kentsel Dönüşüm İçin Söz Verdi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Adana’ya kentsel dönüşüm için söz verdi. Adana halkı, bu sözü duyunca çok sevindi.

Kentsel Dönüşüm İçin Söz Verdi

Adana’da yaklaşık bir haftadır şiddetli yağmur hüküm sürüyor. Evleri hasarlı ya da gecekondu olan Adana halkı, hava şartlarından dolayı zorluk çekiyor. Evler ısınmıyor ve su alıyor. Bu durum, haberlere konu oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, haberi alır almaz Adana halkına kentsel dönüşü sözü verdi.

Kentsel dönüşüm, ülke genelinde oldukça meşhur. Neredeyse tüm illerde kentsel dönüşüm projeleri var. Sadece Adana hariç. Ancak Bakan Murat Kurum’un sözüyle Adana’da kentsel dönüşüme dahil olacak.

Kentsel Dönüşüm Sözü Ne Zaman Tutulacak?

Adana’daki olumsuz hava şartlarından dolayı vatandaş mağdur oldu. İş yerleri ve evler, yağıştan zarar gördü. Bu durum, haberleri çıktıktan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Adana’yı ziyaret etti. Sabah saatlerinde Adana’da olan Bakan Murat Kurum, zarar gören semtleri ziyaret etti.

Zarar gören semtlerden biri Yüreğir ilçesinde bulunan PTT Evleri Mahallesi’ydi. Bakan Murat Kurum, zarar gören konutları görünce mahalle sakinlerine kentsel dönüşüm sözü verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ziyaret sonrasında açıklama yaptı. Adana’ya kentsel dönüşüm için talimatları verdiğini söyledi. Ancak kentsel dönüşüm hakkında detay vermedi.

Adana halkı, mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesi için Bakan Murat Kurum’da detaylı bilgi bekliyor.

Yorumlar (0)
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur