Kentsel dönüşüm kiraları belleri

Ülkenin birçok yerinde Kentsel Dönüşüm projeleri hız kesmeden devam ediyor. Ancak tamamlanan çok az proje var.

Kentsel dönüşüm kiraları belleri

Projeler, tamamlanmaya başlamasına rağmen 2020 yılı Kentsel Dönüşüm kira yardımı tutarları belli olmadı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2020 yılında kira yardımına zam yapılacağını açıklamıştı. Ancak yeni kira yardımının ne kadar olduğu söylenmedi. Kentsel Dönüşü projeleri ise tamamlanmaya başladı. Bu yüzden vatandaşlar, 2020 kira yardımının bir an önce açıklanmasını bekliyor.

Kira Yardımı Ne Kadar Olacak?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kapsamında verilen Kentsel Dönüşüm kira yardımına 2019 yılında zam yapılmıştı. Yardımlar, 1.409 TL’ye kadar çıkmıştı. Açıklama ise 2019 Mart ayında gelmişti.

Bu senenin kira yardımları henüz belli olması. Ancak geçen senenin rakamları göz önüne alınarak tahminler yapılıyor. 2019 yılında en düşük kira yardımı 870 TL olarak belirlenmişti ve bu rakam 1.409 TL’ye kadar çıkmıştı. Bu sene ise 1.000 TL ile 2.000 TL arasında bir kira yardımı bekleniyor.

Kentsel Dönüşüm projesinden yararlanan vatandaşlar, kira yardımlarını duyduklarında hemen başvuru yapıyorlar. Ancak söylenen tutar, vatandaşları tahmin etmiyor. Kira yardımları eve ve semte göre değişiklik gösteriyor. Kentsel dönüşüm kira yardımından yararlanmak isteyen vatandaşların bir an önce başvuru yapmaları gerekiyor.

2019 yılı haricinde her yıl ocak ayında açıklanan kira yardımı tutarlarının önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü