Kentsel Dönüşüm Müjdesi Verildi

Bu haber, İmar Barışı başvurusu yaptıranlar ve Yapı Kayıt Belgesi alanlar için geliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı, kentsel dönüşü için müjdeyi verdi.

Kentsel Dönüşüm 20.01.2020, 18:46 Fatih OĞUR
Kentsel Dönüşüm Müjdesi Verildi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yapı kayıt belgesi alanlara ve imar barışı yaptıranlara kentsel dönüşüm sözü verdi. Çalışmaların güçlenmesi için binlerce konut kentsel dönüşüme girecek. Vatandaş rahat bir nefes alacak.

Kentsel dönüşüm projesi sözü, geçtiğimiz günlerde TBMM toplantısında meclise sunuldu. Meclisten de projeyle ilgili onay geldi. Böylelikle imar barışı başvurusu yaptıranlara ve yapı kayıt belgesi alanlara verilen söz tutulmuş oldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüme ne zaman başlanacağına dair ise bir bilgi vermedi. Bu konuyla ilgili Kurum’dan açıklama bekleniyor.

Kentsel Dönüşüm Çok Fayda Sağlayacak

Uzun zamandır Türkiye, kaçak yapılarla mücadele ediyor. Ancak birçok proje üretmesine rağmen kaçak yapılara engel olamıyor. Bu kentsel dönüşümün kaçak yapıları biraz olsun azaltması bekleniyor.

Açıklamalara göre kentsel dönüşüm projesi şu an taslak aşamasında. Çalışmalar tamamlandıktan sonra kentsel dönüşüme başlanacak. Bir ay içerisinde alanın coğrafi özellikleri incelenecek. Ona göre kentsel dönüşüm planı tamamlanmış olacak.

Kentsel dönüşüme mart aylarında tam olarak başlanması bekleniyor. 2020 yılının sonlarında ise kentsel dönüşümün bitmesi planlanıyor. Ardından yapı kayıt belgesi alanlara ve imar barışı yaptıranlara konutlar teslim edilecek. Bu projeye herkese örnek olmuş olacak.

Yorumlar (0)
20°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü