Kentsel Dönüşüm Projelerinde Yeni Sistem

Tüm Türkiye'de gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çalışmalarında vatandaşın merak ettiği konu aydınlığa kavuştu.

Kentsel Dönüşüm Projelerinde Yeni Sistem

TOKİ tarafından gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çalışmalarında bedel tespitinin yapılmasının ardından hak sahiplerine 2 konut verilecek mi? Türkiye'de çeşitli illerde hızlı bir şekilde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çalışmalarına TOKİ de dahil olmuştu. Peki TOKİ'nin gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm çalışmalarında hak sahiplerine 2 konut birden verilebiliyor mu? Yüzbinlerce kişinin kentsel dönüşüm projelerinde merak ettiği sorunun cevabı haberimizde.

Hak Sahiplerine 2 Daire Birden Verilebiliyor Mu?

Türkiye'nin çeşitli il ve ilçelerinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çalışmalarında bedel tespiti sonucunda hak sahiplerine gereken her türlü açıklamalar yapılıyor. Ancak vatandaşların merak ettiği ‘Kentsel dönüşüm çalışmalarında bedel tespiti yapılmasının ardından 1 kişi birden fazla ev alabilecek mi? sorusunun cevabı ise gereken düzenlemelerin idarece yapıldığı yönünde olmaktadır.

Yani OKİ Türkiye'de gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm projelerinin içerisinde arsa ve bina değerini belirleyerek hak sahibinin alabileceği konut sayısını denk getirerek bir hesaplama gerçekleştirmektedir. Tüm bu çalışmalar Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından titiz bir şekilde yapılmaktadır. Kentsel dönüşüm yapılacağı yeri TOKİ kontrol ediyor ve hak sahiplerine bedel tespit çalışması sonucunda belli bir hesaplama ortaya koyuyor. Bu hesaplamaya göre tapulu yapılarda arsa, bina ve eklenti olarak hesaplanıyor. Tapusuz binalar için sadece enkaz değeri üzerinden bir sonuç ortaya konuluyor.

Yorumlar (0)
13°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü