Kentsel Dönüşüm Seferberliği İlan Edelim

Cumhuriyet Halk Partisi genel başkan yardımcı aynı zamanda parti sözcüsü olan Faik Öztral kentsel dönüşüm seferberliği konusunda açıklamada bulundu.

Kentsel Dönüşüm Seferberliği İlan Edelim

Cumriyet Halk Partisi iktidarı Büyük (çılgın) projelerden vazgeçilip istanbuldaki faal fay hatları istikametinde bulunan yerleşim yerlerinin bir an evvel kentsel dönüşüm kapsamında yenilenmesi gerektiği söyledi.

Konuyla alakalı Öztrak iktidara açık çağrımız var dedi. Konuşmalarına siz kendinize çılgın projeler arayıp duruyorsunuz. Biz size son derece akıllı bir proje sunuyoruz. Gelin aktif fay hatlarında ve hassas deprem bölgelerinde kentsel dönüşüm gerçekleştirmek üzere gelecek beş yıl için seferberlik ilan edelim ifadelerini kullanarak iktidara seslendi.

CHP MYK toplantısı devam ederken Öztrak açıklamalarına devam etti. Dayanışmayı dünyaya gösterdik ifadesiyle depremin hemen ardından vatandaşların birlik olarak tüm ülkenin seferber olduğunu ve canla başla çalışan arama kurtarma ekiplerimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz dedi.

Meşru Yönetimle Görüşmeden Olmaz

CHP Genel Başkan yardımcısı ve Parti Sözcüsü faik Öztrak meşru yönetimle görüşmeden olmaz ifadelerini kullandı. İdlib’de 4 milyon kişi yaşamaktadır ve bunların 400 bininin bizim sınırlarımıza doğru hareket halinde olduğunu Ak Parti Genel başkanı söyledi ifadelerini kullandı. Bunun haricinde eli kanlı ödedik ateistlerin de olduğu bölgede eşyalar tarafından da ifade edildiğini dile getirdi. Cumhurbaşkanının şimdilik Türkiye sınırına yakın yerlerde 10.000 briket ev yapılacağını söyleyerek bu evlerin parasını da bizim vergilerimizden alınacağını belirtti. Yaptığı açıklamada yapılan bu işin Suriye’nin meşru yönetimi ile görüşmeden halledilmeyeceğini de konuşmalarına ekledi.

Yorumlar (0)
16°
açık
Günün Karikatürü Tümü