Kentsel Dönüşümde Yeni Eylem Planı Açıklandı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, uzun zamandır beklenen kentsel dönüşüm eylem planı tanıtım programında, yeni dönem eylem planını kamuoyun

Kentsel Dönüşüm 13.09.2019, 20:01 15.01.2020, 13:04 Soner YARDIM
Kentsel Dönüşümde Yeni Eylem Planı Açıklandı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, uzun zamandır beklenen kentsel dönüşüm eylem planı tanıtım programında, yeni dönem eylem planını kamuoyuna duyurdu. Kentsel dönüşüm projelerinde yeni süreç nasıl işleyecek?

Deprem risk bölgesinde olan konutlarda doğal afetler sebebiyle her yıl yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği ülkemizde büyük bir yere sahip olan kentsel dönüşüm eyleminde yeni yol haritası çizildi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, özel basın toplantısı düzenleyerek önümüzdeki süreçte kentsel dönüşüm eylem planını açıkladı.

 

5 Yıl İçinde 1 Milyon 500 Bin Konut Dönüşecek!

Kentsel dönüşüm yeni eylem planında çalışmaların titizlikle sürdüğüne dikkat çeken Bakan Kurum, "Hazırladığımız bu eylemle halihazırda acil dönüştürülmesi gereken 1 milyon 500 bin konutu, 5 yıl içinde dönüştürmüş olacağız." dedi. 53 farklı ilde 281 farklı alanda gerçekleşecek olan yeni dönem kentsel dönüşüm projelerinde 3 esas maddelik bir plan uygulanacak. Bu esaslar Yerinde Kentsel Dönüşüm, Gönüllü Dönüşüm ve Hızlı Dönüşüm olarak açıklandı. Böylelikle önümüzdeki süreçte 35 milyon vatandaşın kentsel dönüşümden yararlanması hedefleniyor.

Yorumlar (0)
10°
açık
Günün Karikatürü Tümü