Kentsel Dönüşüme Hız Verilecek

Geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yaptığı açıklamalara müteahhitlerden destek geldi. Murat Kurum riskli binalarda hızlı bir şekilde kentsel dönüşümün yaşanacağını açıkladı.

Kentsel Dönüşüme Hız Verilecek

Tüm Türkiye çapında gerçekleşen kentsel dönüşüm çalışmalarına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Murat kurum tarafından yepyeni bir görünüm kazandırıldı. Murat Kurum bakanlık olarak riskli binalarda oturanların engelleneceğini ve kentsel dönüşüm çalışmalarına hız vereceklerini açıkladı. Müteahhitler ise bakanın yaptığı açıklamalara destek vererek kentsel dönüşüme yeni bir boyut kazandıracaklarını söyledi. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi metropol şehirlerde vatandaşların riskli binalarda oturmalarının önüne geçileceğini ve güvenli evlerin hızlı bir şekilde yapılacağının sinyallerini veren Murat Kurum, müteahhitler tarafından olumlu tepkiler aldı.

Vatandaş Mağdur Edilmeyecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm çalışmalarına yönelik yaptığı faaliyetlerin içerisinde riskli binalarda oturan vatandaşların geçici bir süre yapılan destekler sonucunda başka bir yere sevk edileceğini söyledi. Kentsel dönüşüm çalışmaları bitene kadar devlet tarafından kat maliklerine destek verileceğini açıklayan Kurum, yıllar önce başlayan kentsel dönüşüm hamlesinin tüm Türkiye çapında öncelikle yüksek riskli binalarda devam edeceğini kamuoyu ile paylaştı.2019 yılında Türkiye'nin ekonomisinde ve gayrimenkul sektöründe yaşanan olumsuz gelişmeler sonucunda çalışmalarda daralma yaşandığını söyleyen Kurum, 2020 itibarıyla tekrar hızlanacaklarını dile getirdi. Kat malikleri ile müteahhitler arasında yapılan anlaşma neticesinde yüksek riskli binaların yenilenmesine yönelik yapılan kentsel dönüşüm çalışmaları kaldığı yerden devam ediyor.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü